World of Warcraft z kolejnym dodatkiem. Nadchodzi Dragonflight!

Blizzard przez ostatni rok musiał zmagać się z licznymi kryzysami wizerunkowymi, do gustu graczom nie przypadły też rozwiązania fabularne z ostatniego dodatku do World of Warcraft. Wszystko to przełożyło się na spory odpływ nawet wieloletnich fanów popularnego WoW-a. Czy sytuację odmieni nowe rozszerzenie?

Po okresie obfitującym w klęski i nieszczęścia w świecie Azeroth, na mitycznych Smoczych Wyspach (Dragon Isles) – w ojczyźnie smoczych przodków – budzą się dawno zapomniane siły. Dzisiaj firma Blizzard Entertainment ogłosiła World of Warcraft: Dragonflight – nadchodzący dodatek do cieszącej się ogromną popularnością gry MMORPG. Gracze poznają w nim nową erę przygód w niezwykłym świecie fantasy.

Smoki Azeroth odegrały kluczową rolę w sprawach świata, prowadząc śmiertelne rasy i wpływając na wydarzenia za pomocą posiadanej mocy – czasami dla własnych celów. Gdy ich święte lęgowiska się odrodzą, smoki wezwą bohaterów Przymierza i Hordy, aby pomogli im stawić czoła pojawiającym się zagrożeniom i tajemnicom. Po eonach uśpienia do walki gotowi są dołączyć potężni draktyrscy przywoływacze (dracthyr Evokers) – pierwsza w World of Warcraft kombinacja rasy i klasy.

Zobacz również: Lepsze Borderlandsy? Recenzja Tiny Tina’s Wonderlands

W zależności od wybranej specjalizacji klasowej, draktyrscy przywoływacze mogą atakować wrogów z dystansu za pomocą obrażeń od oddechu, kłów i pazurów lub wspierać i wzmacniać sojuszników jako uzdrowiciele dzięki mistycznym smoczym talentom. Gracze, którzy stworzą draktyrskich przywoływaczy, będą mogli zaprojektować smocze awatary, w które wcielą się w walce, a także humanoidalne formy, które posłużą im do interakcji z mieszkańcami Azeroth. Draktyrscy przywoływacze rozpoczynają grę na poziomie 58 z własną startową serią zadań i mogą wybrać grę po stronie Przymierza lub Hordy.

Oprócz przebiegłości i mocy smoki Azeroth są znane ze swojej zwinności w powietrzu. Wszyscy gracze będą mogli nauczyć się sztuki dosiadania smokowca i odblokować nową, dynamiczną formę lotu oraz smoczego towarzysza z możliwością dostosowywania wyglądu oraz wytrenowania w celu lepszego pokonywania przestworzy w miarę postępów w grze. Dragonflight wprowadzi również największe aktualizacje systemu talentów i profesji w World of Warcraft od czasu premiery gry i zapewni graczom nowy poziom wolności i głębi w kreowaniu postaci.

„Gracze z niecierpliwością czekali na powrót World of Warcraft do korzeni fantasy i właśnie to znajdą w Dragonflight razem z głębszym poznaniem kultowych smoków i porywającą przygodą w ich legendarnej ojczyźnie”, powiedział Mike Ybarra, prezes Blizzard Entertainment. „Całkowicie przebudowujemy również wiele podstawowych systemów gry, aby WoW® mógł zapewniać wrażenia oczekiwane przez graczy nie tylko w tym rozszerzeniu, ale przez wiele kolejnych lat”.

Zobacz również: Robo Wars od 15 kwietnia na Nintendo Switch. Czas na starcia mechów!

World of Warcraft: Dragonflight

Cechy World of Warcraft: Dragonflight

Odkryjcie Smocze Wyspy – Podczas podróży gracze mogą osiągnąć 70 poziom – nowy maksymalny poziom doświadczenia – i poznać przedwieczne tajemnice starożytnej krainy. Smocze Wyspy podzielone są na cztery nowe obszary: kipiące mocą żywiołów Wybrzeże Przebudzenia (Waking Shores), szerokie Równiny Ohn’ahranu (Ohn’ahran Plains), mroźne szczyty Lazurowego Płaskowyżu (Azure Span) oraz majestatyczne iglice i świątynie Taldrassusu (Thaldraszus).

Nowa grywalna kombinacja rasy i klasy – Gracze będą nękać wrogów lub wzmacniać sojuszników jako potężny draktyrski przywoływacz (Dracthyr Evoker), pierwsza w historii WoW kombinacja rasy i klasy postaci. Zaprojektują zarówno postać smoczą, jak i humanoidalną swojego bohatera, opowiedzą się po stronie Przymierza lub Hordy i wyruszą na spotkanie przygód jako uzdrowiciel lub dystansowy napastnik.

Wzbijcie się w przestworza – Dodatek Dragonflight wprowadza możliwość dosiadania smokowca – zupełnie nową, opartą na umiejętnościach metodę poruszania się w powietrzu, która pozwala wzbić się w przestworza na grzbiecie własnego smokowca ze Smoczych Wysp (Dragon Isles Drake). Gracze będą rozwijać smokowca w miarę postępów w grze, zbierać nowe opcje wyglądu i ułatwiać mu wykonywanie dalszych i szybszych lotów.

Przebudowa systemu talentów – Nowy system talentów umożliwia graczom dokonywanie kreatywnych i ciekawych wyborów talentów bez uszczerbku dla skuteczności, a co najważniejsze – daje im znaczące opcje na każdym poziomie.

Ulepszone profesje – Radujcie się, rzemieślnicy! W Dragonflight gracze pragnący zasłynąć ze swojego rzemiosła znajdą wiele nowych funkcji i narzędzi, które podsycą ich ambicje – między innymi zlecenia tworzone przez graczy, nowe wyposażenie dla profesji oraz zupełnie nowy system specjalizacji.

Aktualizacja interfejsu użytkownika Dragonflight odświeży interfejs użytkownika World of Warcraft poprzez poprawienie wyglądu minimapy i innych elementów oraz wprowadzenie nowych opcji, dzięki którym gracze będą mogli dostosować różne aspekty interfejsu do własnych upodobań.

Źródło i ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor działu Gaming i Mobile

Kontakt: m.chrzczonowski@tech-room.pl

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?