Okazuje się, że jak najbardziej! Marka ta oferuje budżetowe słuchawki z różnych półek cenowych. Dziś przyjrzymy się czterem modelom wysłanym naszej redakcji do testów. A oto i one:
Genesis Argon 400:
Genesis Neon 360:
Genesis Radon 720:
Genesis Radon 800:
Opakowania i ich zawartości
Pary recenzowanych dziś słuchawek znacznie różnią się od siebie opakowaniami jak i ich zawartością. Argon 400 są zaledwie umieszczone w pudełku w specjalnej formie plastikowej i nakryte kolejnym tworzywem sztucznym, które zapewnia dostateczną ochronę. Wewnątrz boxa znajdziemy również instrukcję obsługi oraz woreczek przeciw statyczny, w którym umieszczone zostały mikrofon jak i rozdzielacz wyjść audio i mikrofonowego.
Podobieństwo możemy natomiast zauważyć w modelach Neon 360 i Radon 720. Po otwarciu zewnętrznego opakowania zastaniemy kolejne pudełko, które dodaje profesjonalizmu odpakowywanemu produktowi. Wewnątrz go na czarnych podstawkach umiejscowione są słuchawki. Jako iż modele te posiadają mikrofony wbudowane w ramy urządzeń nie zastaniemy w pudełku nic dodatkowego poza instrukcją obsługi.
Jak można się spodziewać Radon 800 postawiły na wyśmienite doświadczenie unboxingowe. Wewnętrzna część opakowania została pomalowana na czarno co podkreśla wyższą półkę cenową modelu. Wewnątrz znajdziemy oczywiście słuchawki jak również materiałowy woreczek służący do ich transportowania, różnego rodzaju przejściówki i dodatkową parę nauszników.
Budowa i wygoda
Zacznijmy więc od Argon 400. Zbudowane są one z plastiku, który bardzo łatwo dopasowuje się do kształtu głowy użytkownika. Dodatkowo headband posiada trzy poduszeczki zapewniające wygodę podczas dłuższych sesji gamingowych. Sporym plusem jest tutaj wyginający się mikrofon, którego pozycja może być dostosowana wedle indywidualnych potrzeb. Sporym minusem są jednak dość małe nauszniki, które po pewnym czasie stają się dość męczące dla uszu. W obsłudze słuchawek pomoże nam natomiast kontroler umiejscowiony w górnej części kabla słuchawkowego. Umożliwia on nam między innymi zmianę głośności oraz wyciszenie mikrofonu.
Neon 360 zaskoczyły mnie swoją niebywałą w tej półce cenowej wygodą. Olbrzymie nauszniki całkowicie otaczają uszy oraz izolują je od środowiska zewnętrznego. Dodatkowo komfortowi użytkowania przysłuża się opaska ,której długość i kształt dostosowywuje się do kształtu głowy użytkownika. Co więcej nauszniki wraz z logiem Genesis praktycznie w całości świecą się na czerwono co dodaje walorom estetycznym słuchawek. Na boku lewej słuchawki znajdziemy wbudowany w obudowę mikrofon ,kontroler głośności jak i przycisk umożliwiający włączenie wibracji, jednak o tym trochę później. Bardzo gorąco polecam te słuchawki do naprawdę długich sesji komputerowych.
Nic negatywnego w kwestii budowy i komfortu mogę również powiedzieć o Radon 720. Masywne nauszniki otaczają uszy i podobnie jak w Neon 360 izolują je od reszty świata. Co więcej same słuchawki zbudowane są z metalopodobnego tworzywa, które w połączeniu ze skórzaną opaską na głowę jak i czerwonym podświetleniem nauszników sprawiają iż cała konstrukcja wygląda naprawdę imponująco. Mikrofon jak i kontroler dźwięku ,w które wyposażony jest ten model, znajdują się na lewej słuchawce.
Radon 800 zdecydowanie posiadają najsmuklejszą budowę z wszystkich przedstawianych dziś modeli, w końcu przez producenta reklamowane są jako produkt o niebywale lekkiej konstrukcji. Nauszniki w tej parze są średniej wielkości, jednakże również był one w stanie stworzyć odizolowane otoczenie,które umożliwiało mi spokojną rozgrywkę. Słuchawki nie posiadają typowego headbanda, lecz sporą poduszkę, która nadzwyczajnie dobrze sprawdziła się w zapewnieniu mi komfortu podczas dłuższych sesji przy komputerze. Do tego efektu przysporzył się również fakt iż nauszniki tego modelu mogą przystosowywać swój kąt nachylenia do głowy użytkownika. Sam wygląd produktu również bardzo zaskoczył mnie swoim minimalistycznym lecz bardzo miłym akcentem jakim jest podświetlane logo producenta na zewnętrznej części obudowy. Na boku lewej słuchawki tego modelu znajdziemy wejścia na kabel usb-c, regulowany mikrofon dołączony w zestawie jak również kontroler głośności oraz przycisk pozwalający na wyciszenie urządzenia nagrywania dźwięku.
Jakość dźwięku i mikrofonu
Nadszedł czas, aby przejść do najważniejszego elementu recenzji słuchawek – jak dobrze funkcjonują oraz jak sprawują się ich mikrofony?
Zacznijmy więc od Argon 400. Słuchawki te pomimo iż nie były w stanie stworzyć izolowanego otoczenia wokół moich uszu to grały bardzo wyraźnie. Podczas ich użytkowania nasłuchiwanie najdrobniejszych dźwięków nie sprawiało mi kłopotów, a solidne przetworniki 40 mm podkreślały basowe elementy wrażeń. Niestety mikrofon tego modelu trochę mnie zawiódł. Pomimo tego iż byłem w stanie komunikować się z innymi przy użyciu czatu rozgrywki, dźwięk momentami urywał się, bądź dość głośno szumiał. Jednakże w tej półce cenowej jest to i tak bardzo solidny wybór.
Kolejną parą są Neon 360. Ten model zaskoczył mnie pod wieloma względami. Pierwszym z nich jest niebywała przejrzystość dźwięku. Bez problemu byłem w stanie rozróżniać poszczególne odgłosy podczas jazgotu rozgrywki w moje ulubione gry. Do tego zastosowane w urządzeniu olbrzymie przetworniki 50 mm zapewniały wyśmienity bas. Co więcej wspomniany wcześniej przycisk umożliwiający włączenie wibracji słuchawek powoduje, że słuchawki dosłownie trzęsą się na naszej głowie. Poza bardzo dobrym masażem, urządzenie to dostarczyło mi zupełnie nowych wrażeń ze słuchania moich ulubionych utworów. Zaskoczeniem również okazał się mikrofon umiejscowiony z boku lewej słuchawki. Dźwięk wydobywający się z niego był przejrzysty i nieprzerwany zakłóceniami. Jednakże, przy bardzo dużej głośności przez mikrofon można było usłyszeć dźwięki pochodzące ze słuchawek, co było w niektórych momentach dość uporczywe.
Następną parą jest Radon 720. Słuchawki te bardzo wyraźnie zademonstrowały swoją przynależność do wyższych półek cenowych. Po pierwsze dźwięki wydobywający się z nich był w 100% przejrzysty. Podczas mojego testu nie umknął mi żaden z detali fragmentu diagnostycznego muzyki. Bezproblemowo byłem w stanie dosłyszeć się wszystkich instrumentów słuchanej orkiestry. Dodatkowo zastosowane w urządzeniu duże 50-milimetrowe przetworniki miały świetny bas. Co więcej dodatek w postaci wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1 okazał się być bardzo przydatny w grach takich jak Fortnite, gdzie dokładna pozycja i wysokość przeciwnika grają bardzo dużą rolę. Podobnie jak w modelu Neon 360 umiejscowiony u boku lewej słuchawki mikrofon bardzo dobrze się sprawdził. Wydobywający się z niego dźwięk był bardzo przejrzysty i całkowicie odzwierciedlający moją faktyczną barwę głosu. Wysoki poziom głośności nie powodował w tym wypadku zakłóceń pracy urządzenia do rejestrowania.
Przejdźmy więc do ostatniej pary jaką są najdroższe Radon 800. Po dogłębnych testach tego nietypowego ultra-lekkiego urządzenia jestem w stanie powiedzieć, że są one jak najbardziej warte swojej ceny. Dźwięk był w nich najczystszy i najgłośniejszy z przedstawianych modeli. Po moich długich testach naprawdę nie jestem w stanie wskazać w nich wady jeśli chodzi o dźwięk. Co więcej zastosowane urządzeniu przetworniki 40 mm idealnie komponują technologię jaką jest wirtualne dźwięk przestrzenny 7.1. Bardzo dużym zaskoczeniem okazał się również odpinany mikrofon, któremu nie dawałem zbyt wielkich nadziei z uwagi na osiągi odpinanego mikrofonu Argon 400. Jednakże mogę szczerze powiedzieć, że zostałem pozytywnie zaskoczony. Dźwięk zarejestrowany przez ten mikrofon był krystalicznie czysty i nie podlegał żadnym zakłóceniom podczas używania przycisku wyciszenia co zdarza się dość często przy zastosowaniu tej funkcji.
Podsumowanie:
Wszystkie modele słuchawek spisały się adekwatnie do swoich półek cenowych. Każda z przetestowanych par spełniła swoje zadanie i umożliwiła mi komfortową rozgrywkę w moje ulubiony tytuły jak i odłuchanie ulubionych utworów muzycznych. Według mnie, dwie pary zasługują na specjalną uwagę. Pierwszą z nich są Genesis Neon 360. Model ten dzięki zastosowaniu w budowie motorów wibracyjnych naprawdę wyróżniał się na tle innych w szczególności przy słuchaniu muzyki. Gorąco polecam go osobom, które szukają pary słuchawek bez nacisku na funkcjonalność ich mikrofonu, chociaż i tego nie można im zarzucić. Drugim modelem są najdroższe Genesis Radon 800. W cenie katalogowej niecałych dwustu-pięćdziesięciu złotych są to są to słuchawki zapewniające wszystkie elementy związane z audio, które wymagane są do komfortowej pracy lub grania na komputerze. Sprzęt ten jest godny do polecenia każdemu szukającemu najlepszych i najtańszych rozwiązań.
Strona producenta: genesis-zone.com/słuchawki
Przeczytaj również: F1: Ryan Reynolds kupuje udziały w Alpine!
Źródło i zdjęcia: opracowanie własne
Źródło grafik: strona producenta