Kirin 9000s został wyprodukowany przez chińską odlewnię SMIC przy użyciu technologii 7 nm. SMIC, mimo braku dostępu do zaawansowanego sprzętu litograficznego, wykorzystał litografię głębokiego ultrafioletu (DUV). Chociaż pojawiają się doniesienia o możliwości produkcji chipów 5 nm, a nawet 3 nm, na razie pozostają one w sferze spekulacji.
Huawei zdołał wykorzystać sukces serii Mate 60, by podtrzymać zainteresowanie rynkiem. Sukces ten przełożył się na wzrost popytu na linię Pura 70. To spowodowało, że iPhone wypadł z listy pięciu najpopularniejszych smartfonów w Chinach. W drugim kwartale 2024 roku Huawei zanotował przychody na poziomie 239 miliardów juanów (33,6 miliarda dolarów). Oznacza to wzrost o 33,7% w porównaniu z poprzednim rokiem. Był to szósty z rzędu kwartał wzrostu przychodów firmy.
Huawei znajdowało się na progu osiągnięcia statusu największego producenta smartfonów na świecie, gdy w 2020 roku USA nałożyły sankcje. W ich wyniku Huawei musiał opracować własny system operacyjny HarmonyOS i zaprzestać projektowania zaawansowanych procesorów Kirin 5G.
Mimo trudności Huawei odnotował 35,5 miliarda juanów (4,72 miliarda dolarów) zysku netto za drugi kwartał 2024 roku. Choć oznaczało to spadek o 18,6% rok do roku, to spadek ten wynikał z jednorazowego zysku w ubiegłym roku. Dostawy smartfonów wzrosły o 50%, co, obok działań innych chińskich firm jak Vivo i Oppo, doprowadziło do spadku Apple na szóste miejsce w rankingu sprzedaży. W czołowej piątce znalazły się: Vivo (19% udziału w rynku), Oppo (16%), Honor (15%), Huawei (15%) i Xiaomi (14%).
Zobacz także: Jeszcze dokładniejsze pomiary zdrowia i ruchu dzięki Huawei Trusense
Pod koniec roku Huawei planuje premierę serii Mate 70, znanej z zaawansowanych funkcji. Rynek z niecierpliwością oczekuje na nowe rozwiązania, które firma wprowadzi w swoim najnowszym flagowym modelu.
Źródło PhoneArena | Ilustracja wprowadzenia: huawei.com