F1 : Charles Leclerc wygrywa w Bahrajnie!

Ferrari jedzie po mistrzostwo? Niesamowita forma Leclerca i dublet Scuderii!

Co to był za wyścig! Max Verstappen i Charles Leclerc dali nam walkę, na którą czekaliśmy całą zimę. Jednak to Ferrari wychodzi zwycięsko z tego pojedynku. Leclerc wygrywa wyścig w Bahrajnie, a podium uzupełniają kolejno Sainz i Hamilton.

Po zgaśnięciu czerwonych świateł, na pierwszych trzech miejscach pozostało bez zmian. Ferrari jednak zaprezentowało niesamowite tempo wyścigowe, przez co jedynym kierowcą, który podjął się walki z nimi był obecny mistrz świata Verstappen. Dogonił po kilkunastu okrążeniach Leclerca, po czym mieliśmy przyjemność oglądać jakże zaciętą walkę o pierwszą pozycję. Kierowcy nie odpuszczali i wymieniali się pozycją przy każdej możliwej okazji. Kierowca Ferrari jednak zdołał obronić pozycję. Po restarcie wyścigu w 51 okrążeniu znowu było gorąco. Do walki podłączył się przez moment Carlos Sainz. Niespodziewanie na dwa okrążenia przed końcem wyścigu Max napotkał problem z baterią, i jego bolid dramatycznie zwolnił. Nie zdołał ukończyć wyścigu. Zaraz potem w ostatnim okrążeniu Sergio Perez obrócił się przez problem z silnikiem, przez co obaj kierowcy Red Bulla musieli wycofać się z wyścigu. Charles Leclerc koniec końców swoją pozycję dowiózł aż do mety.

Kto jeszcze zdobył punkty?

Ogromny sukces Hassa! Po koszmarnym sezonie 2021 skończonym z zerem na koncie, Kevin Magnussen zajął 5 miejsce, co daje 10 punktów. W sobotnim wywiadzie po kwalifikacjach Duńczyk powiedział: „ Guenther Steiner niczego nie obiecywał, a przecież mógł to zrobić. Mieli dobre przeczucia co do pracy, jaką wykonali nad samochodem, ale po Barcelonie nie było zbyt wiele użytecznych danych. Rozmawialiśmy o tym, a on powiedział, że wydaje im się, iż mają całkiem przyzwoity bolid. Niczego jednak nie gwarantował, więc to po prostu szaleństwo”. Magnussen zaliczył niesamowity powrót do F1, dając amerykańskiemu zespołowi wielki powód do radości. I raczej nie ostatni w tym sezonie.

Swoje punkty również zgarnął zespół Alfy Romeo. Valtteri Bottas mimo kiepskiego startu zaprezentował się z dobrej strony i wyciągnął 6. pozycję dla zespołu. Guanyu Zhou w swoim debiucie w F1 również nie mógł na co narzekać – zdobył swój pierwszy punkt w historii. Chińczyk zajął 10 pozycję.

Mercedes nie był w stanie podjąć walki z Ferrari i Red Bullem. Bardzo dobry start Lewisa Hamiltona nie wystarczył, by siedmiokrotny mistrz świata mógł utrzymać tempo w wyścigu. Przez problemy zespołu z Austrii jednak zdołał wywalczyć podium. Z kolei George Russel awansował o kilka pozycji w porównaniu do kwalifikacji, więc obaj kierowcy zdobyli solidną ilość punktów dla obecnego mistrza konstruktorów i pokazują, że będą bronić swojego tytułu.

Swojego tempa definitywnie nie mogli odnaleźć kierowcy McLarena. Nikt się nie spodziewał, że zespół, który walczył w zeszłym sezonie o 3 miejsce w klasyfikacji konstruktorów, dzisiaj nie był w stanie zdobyć nawet jednego punktu. Miejmy nadzieję, że mechanicy znajdą problem i zdołają go jak najszybciej naprawić.

Palący się bolid Alpha Tauri! Pierre Gasly w 46 okrążeniu musiał zjechać na bok, jego bolid zgasł i zajął się ogniem. Na szczęście kierowca szybko wyskoczył z auta, które pracownicy toru od razu zaczęli gasić. Safety car wyjechał na tor, dzięki czemu bezpiecznie można było usunąć zagrażający pojazd z toru.

Aston Martin, Williams, Red Bull i McLaren pozostają bez puntków po dzisiejszym wyścigu. Natomiast Charles Leclerc zdobywa dodatkowy za najszybsze okrążenie.

Źródło: flashscore

Po pierwszym wyścigu mogłoby się wydawać, że głównymi pretendentami do zgarnięcia tytułu mistrza świata są Charles Leclerc i Max Verstappen. Jednak ten drugi nie ukończył wyścigu, przez co traci do rywala już 26 punktów. Kto się zatem włączy do tej walki? Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyścigi!

Źródło: F1 / Ilustracja wprowadzenia: zdjęcie własne