Mężczyzna z Teksasu musi zapłacić 60 tysięcy za prąd!

Mieszkaniec Teksasu został obarczony rachunkiem za prąd w wysokości 16 752 $. Spowodowane zostało to burzami, które kilka dni temu odwiedziły Teksas i spowodowały ogromne straty prądu.

Miliony mieszkańców Teksasu zostały pozbawione ogrzewania i prądu, kiedy niszczycielska burza uderzyła. Szczęśliwcy, którzy nie stracili zasilania, nie czują się tak pozytywnie wybrani przez los. Ich rachunki za prąd powoli zaczynają napływać do ich skrzynek pocztowych.

Scott Willoughby, 63 letni Amerykanin zdradził magazynowi New York Times iż jego rachunek został obarczony kwotą 16 752 dolarów (czyli około 62 042 złotych). Jest to 70 razy większa suma od największego zużycia prądu, jakie domostwo mężczyzny mogło wygenerować.

Moje oszczędności są stracone. Nic nie mogę w związku z tym zrobić, co mnie strasznie przybija. – powiedział mężczyzna w wywiadzie.

Pan Willoughby nie jest jedyną osobą w Teksasie, która zaobserwowała drastyczny wzrost swojego rachunku. DeAndre Upshow z Dallas zgłosił telewizji CNN, iż on również otrzymał rachunek na bardzo szokującą kwotę 7 000 dolarów (25 921 złotych).

Kiedy próbuję dostać gaz i artykuły spożywcze, a także upewnić się, iż moje rury nie eksplodują, ostatnią rzeczą o jakiej myślę jest rachunek na kwotę 7 000 dolarów z mojej firmy użyteczności publicznej – powiedział mężczyzna.

Cała sprzedaż prądu wystrzeliła w górę do maksymalnej dopuszczalnej stawki, co oznacza kwotę 9 000 dolarów (33 327 złotych) za jedną megawatogodzinę w ciągu pięciu dni zeszłego tygodnia. Oznacza to, że domy były zasilane prądem w cenie 9 dolarów (33 złote) za jedną kilowatogodzinę, kiedy zwykły koszt za to samo zużycie wynosił 12 centów (około 44 groszy).

Zobacz również: Firma Huawei przechodzi na hodowlę świń!

fot. Marco Bicca on Unsplash

W rezultacie gubernator Teksasu Greg Abbott został zmuszony zwołać nadzwyczajne posiedzenie, aby przedyskutować zaistniałą sytuację.

Naszą odpowiedzialnością jest ochrona mieszkańców Teksasu przed ogromnym wzrostem rachunków za energię, który jest wynikiem surowej zimy i przerw w dostawie prądu. Dzisiejsze spotkanie było bardzo produktywne. Pochwalam Republikańskich i Demokratycznych członków Legislatury za odłożenie na bok swoich waśni, aby wspólnie pracować nad rozwiązaniem sytuacji. Dążymy do jak najszybszego rozwiązania problemu i zamierzamy przez cały tydzień kontynuować współpracę nad rozwiązaniem, które pomoże rodziną z Teksasu. Gwarantujemy, że nie utkną one z tymi gwałtownie rosnącymi rachunkami – powiedział w oświadczeniu po zebraniu gubernator.

Tymczasem urząd zajmujący się regulacją spraw związanych z infrastrukturą elektryczną wodociągową i telekomunikacyjną w Teksasie powiedział, iż toczy się śledztwo w związku z czynnikami które w połączeniu z niszczycielską zimą zakłóciły dopływ energii do milinów domów w Teksasie.


Źródło: ledbible.com / Ilustracja wprowadzenia: fot. Çağlar OSKAY on Unsplash

 

 

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo