Armia używa technologii twórców Fortnite’a!

Technologia daje wielkie możliwości, nie tylko przemysłowi cywilnemu, ale również armii i służbą specjalnym. Już od jakiegoś czasu armia korzysta z technologii VR do swoich ćwiczeń.

System wirtualnej rzeczywistości od firmy SimCentric, nazywany Saf-Tac korzysta z możliwości zestawu Oculus Rift i silnika do gier stworzonego przez Epic Games, czyli Unreal Engine. Jest on używany do tworzenia symulacji treningowych dla żołnierzy brytyjskiej armii.

Zobacz również: Czy czipy w mózgu mogą nas zniewolić?

Silnik pozwala na tworzenie wirtualnych światów 3D, z gotowych elementów, dzięki czemu dla każdej z misji w bardzo szybkim czasie można stworzyć odpowiednie środowisko. Każde z nich będzie idealne dla wojskowej operacji, która będzie się w nim odbywać. System pozwala na uczestnictwo w symulacji całego oddziału, który w warunkach „biurowych” może przećwiczyć misje polowe.

To lotnisko na którym przykładowo ćwiczyliśmy dzisiaj, zostało kupione w sklepie online za wartość bliską 15 dolarów. Następnie zoptymalizowałem je i zmieniłem w sposób jaki ta ekipa tego potrzebowała. W mniej niż dzień przygotowałem to lotnisko dla użytku systemu Saf-Tac. – powiedział Tom Constable, lider innowacji w SimCentric.

Dziennikarka BBC osobiście uczestniczyła w jednej z takich operacji. 


Źródło: bbc.com / Ilustracja wprowadzenia: fot. Curioso Photography on Unsplash

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?