Microsoft wprowadza xCloud na komputery z systemem Windows

Firma Microsoft wprowadza dziś xCloud na komputery z systemem Windows za pośrednictwem swojej aplikacji Xbox.

Niejawni testerzy Xbox będą mogli uzyskać dostęp do nowej, zaktualizowanej aplikacji Xbox z wbudowaną usługą Xbox Cloud Gaming (xCloud). Podobnie jak xCloud działa przez Internet, wystarczy kompatybilny kontroler podłączony przez Bluetooth lub USB, aby uzyskać dostęp do gier Xbox z komputerem z systemem Windows 10.

Zaktualizowana aplikacja Xbox będzie zawierać nową sekcję „gry w chmurze”, z dostępem do wszystkich tych samych gier dostępnych w xCloud w Internecie.

„Dodaliśmy również kilka nowych funkcji, które pomogą Ci zacząć, w tym łatwo dostępne informacje o kontrolerze i stanie sieci, funkcje społecznościowe umożliwiające pozostawanie w kontakcie ze znajomymi oraz możliwość zapraszania osób – nawet tych grających w chmurze bez zainstalowaną grę — aby dołączyć do Ciebie w grze” — mówi Jason Beaumont, dyrektor ds. doświadczeń związanych z konsolą Xbox.

Jeśli nie jesteś testerem konsoli Xbox, nadal możesz uzyskać dostęp do usługi xCloud pod adresem http://xbox.com/play, a firma Microsoft prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy wprowadzi tę pełną funkcjonalność w aplikacji Xbox w systemie Windows.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?