Valve Steam Deck – nadchodzi największy konkurent Nintendo Switch

Na początku tego roku zaczęły krążyć plotki, że Valve pracowało nad przenośną konsolą do gier typu Switch do przenośnych gier na PC. Teraz to już oficjalne: Steam Deck o wartości 399 USD trafi do przedsprzedaży w piątek, a urządzenia trafią do sprzedaży w grudniu.

Zobacz również: Elgato ogłasza nowy Stream Deck MK2

Posiada 7-calowy ekran dotykowy, dwa gładziki, wbudowane mikrofony, łączność sieciową przez Bluetooth i Wi-Fi, gniazdo kart microSD, gniazdo słuchawkowe i gniazdo USB-C do ładowania, dokowania lub podłączania urządzeń peryferyjnych. Bateria 40 Wh zapewnia kilka godzin rozgrywki między ładowaniami. Dostępna jest również funkcja wstrzymania, która pozwala wstrzymać akcję szybkim naciśnięciem przycisku zasilania, a następnie wznowić od miejsca, w którym zostało przerwane później.

„Nawiązaliśmy współpracę z AMD, aby stworzyć niestandardowy APU Steam Deck, zoptymalizowany pod kątem gier przenośnych”, czytamy na stronie uruchomienia urządzenia. „To potęga Zen 2 + RDNA 2, zapewniająca więcej niż wystarczającą wydajność do uruchamiania najnowszych gier AAA w bardzo wydajnym zakresie mocy”.

Podobnie jak Switch, Steam Deck można zadokować przed telewizorem lub monitorem przez USB-C, ale według Valve działa również z dowolnym zasilanym adapterem lub stacją dokującą USB-C – co brzmi obiecująco. Sprzedawana osobno stacja dokująca (cena TBA) ma sporo portów: DisplayPort 1.4, USB 3.1, dwa USB 2.0, HDMI 2.0 i Ethernet.

Zgodnie z praktycznymi wrażeniami IGN, sprzęt był wystarczająco solidny, aby grać w Portal 2, Star Wars: Jedi Fallen Order, Death Stranding i Doom Eternal od EA. Brzmi to naprawdę obiecująco.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?