Instagram uruchamia Security Checkup dla osób, których konta zostały zhakowane

Instagram wprowadził dziś nową kontrolę bezpieczeństwa dla wszystkich osób, których konta zostały wcześniej zhakowane. Osoby z wcześniej przejętymi kontami po zalogowaniu zobaczą monit z pytaniem, czy chcą rozpocząć sprawdzanie zabezpieczeń. Ta funkcja prowadzi użytkowników przez kroki bezpieczeństwa, w tym potwierdzanie innych kont, które udostępniają dane logowania, przeglądanie aktywności logowania i aktualizowanie danych kontaktowych odzyskiwania.

Instagram planuje również dodać obsługę uwierzytelniania dwuskładnikowego za pośrednictwem WhatsApp, oprócz obecnych opcji numerów telefonów i aplikacji uwierzytelniających. Instagram twierdzi, że nastąpił wzrost liczby kont podających się za Instagram w bezpośrednich wiadomościach, aby ludzie mogli udostępniać swoje hasła. Instagram wysyła tylko e-maile i możesz sprawdzić, czy wiadomość e-mail jest autentyczna, zaglądając do zakładki „E-maile z Instagrama” w ustawieniach.

Usprawniona funkcja bezpieczeństwa jest wdrażana w trakcie ostatniej fali e-maili dotyczących resetowania hasła, które zaśmiecały skrzynki odbiorcze niektórych osób. E-maile pochodzą legalnie z Instagrama i prawdopodobnie pochodzą od botów próbujących uzyskać dostęp do kilku kont jednocześnie. Są denerwujące, jeśli masz ich kilka naraz, ale nie oznaczają, że twoje konto zostało zhakowane.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?