Nowy flagowy smartfon Sharp ma gigantyczny aparat Leica

Wygląda na to, że Leica znalazła nowego partnera w zakresie aparatów mobilnych, w następstwie wymuszonego sankcjami wycofania się Huawei z międzynarodowego rynku smartfonów. Firma Sharp właśnie ogłosiła w Japonii Aquos R6, a jej obiektyw marki Leica znajduje się przed tym, co jest obecnie największym czujnikiem aparatu w każdym telefonie.

20-megapikselowy 1-calowy czujnik jest podobny pod względem specyfikacji do tego, jaki można znaleźć w wysokiej klasy kompaktowych aparatach Sony RX100. To dopiero drugi 1-calowy czujnik, który trafił do smartfona i pierwszy, który trafił do telefonu od tradycyjnego producenta telefonów – Panasonic wypuścił CM1 z systemem Android w 2014 roku, ale nie był to dokładnie urządzenie głównego nurtu. Najbliższy dotychczas dostępnemu telefonowi 1-calowemu czujnikowi jest nowy Mi 11 Ultra Xiaomi.

Zobacz również: Samsung Galaxy Watch 4 – nowy system i potencjalna premiera

Inną ważną cechą Aquos R6 jest wyświetlacz, który Sharp nazywa Pro IGZO OLED. To 6,6-calowy panel 2730 x 1260 o szczytowej jasności 2000 nitów i zmiennej częstotliwości odświeżania od 1 do 240 Hz. Większość dotychczasowych telefonów z Androidem nie była w stanie zaoferować wyświetlaczy OLED z prawdziwie zmiennymi częstotliwościami odświeżania, które dostosowują się do treści w czasie rzeczywistym – ten panel brzmi jak najbardziej zaawansowany dostępny obecnie na każdym telefonie.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?