OPPO prezentuje serię urządzeń MagVOOC

Pierwszego dnia targów Smart China Expo 2021, które trwają do 26 sierpnia w Chongqing w Chinach, marka OPPO zaprezentowała m.in. nową serię urządzeń z systemem flash OPPO MagVOOC i technologię łączności w samochodzie.

OPPO konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju w obszarach IoT i Internetu Doświadczeń (IoE – Internet of Experience), oferując tym samym nowe możliwości użytkownikom. Dzięki nowym technologiom ładowania magnetycznego flash i łączności w samochodzie zrobiliśmy kolejny krok w tym kierunku.

Henry Duan, Vice President and President of Smartphone Product, OPPO

OPPO UWB Technology to Create an Integrated Intelligent Control Experience.jpg
Wygodne ładowanie na odległość oraz z pomocą MagVOOC flash
Oprócz zademonstrowania technologii bezprzewodowego ładowania na odległość, OPPO po raz pierwszy przedstawiło technologię magnetycznego ładowania flash – w serii urządzeń OPPO MagVOOC.
Nowa seria obejmuje bezprzewodowy powerbank MagVOOC, który wykorzystuje magnetyczny system wyrównywania, co umożliwia precyzyjne dopasowanie telefonu do ładowarki. Drugim urządzeniem jest ultracienka ładowarka flash MagVOOC, która zawdzięcza swoją smukłą budowę dzielonej konstrukcji. Oba urządzenia są zaprojektowane w ten sposób, aby można było je łatwo przenosić. Podczas targów OPPO pokazało również podstawkę MagVOOC do bezprzewodowego ładowania, dzięki której użytkownik oszczędza nawet 60% czasu, potrzebnego na rutynowe czynności, w porównaniu do standardowego ładowania przewodowego. Nowe produkty i rozwiązania mają odpowiadać na zróżnicowane potrzeby użytkowników.
Inteligentna łączność telefoniczna w aucie
OPPO pokazało także swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie łączności mobilnej w samochodach, prezentując m.in. cyfrowy klucz samochodowy, technologię zdalnej kontroli pojazdu za pomocą smartfona OPPO Find X3, a także inteligentnego zegarka OPPO Watch 2, jak również wbudowana w samochodzie funkcja ładowania.
Cyfrowy klucz samochodowy pozwala użytkownikom na odblokowanie auta w prosty sposób za pomocą smartfona OPPO. Rozwiązanie jest wyjątkowo wygodne, ze względu na fakt, że smartfon nie musi mieć dostępu do sieci komórkowej – wystarczy połączenie Bluetooth.
Zdalne sterowanie pojazdem za pomocą smartfona OPPO Find X3 lub inteligentnego zegarka OPPO Watch 2, oznacza możliwość sterowania za pomocą aplikacji, np. przy zdalnym włączaniu klimatyzacji. Z kolei opcja uruchomienia klaksonu z odległości może np. pomóc właścicielom samochodów w ich szybkim odnajdywaniu na zatłoczonym parkingu.
Firma pokazała również zaawansowane samochodowe ładowanie flash, które podczas jazdy obsługuje ładowanie flash USB OPPO 65 W VOOC i bezprzewodowe ładowanie flash 40 W VOOC.
Innowacyjne podejście do tworzenia rozwiązań i patentów dla wielu branż, zaowocowało współpracą z producentami samochodów, takimi jak NIO, BYD Auto i Geely, którzy zdobywają coraz większe uznanie nie tylko w Chinach.
Płynnie połączone urządzenia IoT i nie tylko
Odkąd firma zaczęła realizować koncepcję Internetu Doświadczeń, OPPO rozwija się również w tym obszarze. Firma stworzyła AR Glass 2021 i inne inteligentne urządzenia domowe, które są połączone za pomocą technologii transmisji ultraszerokopasmowej (UWB).
OPPO AR Glass 2021 ma specjalną konstrukcję składającą się z dwóch elementów, dzięki czemu same okulary są lżejsze. W ten sposób noszenie ich przez długi czas jest bardziej komfortowe. Wyposażone w popularne rozwiązanie optyczne Birdbath, OPPO AR Glass 2021 oferują użytkownikom wrażenia podobne do tych w kinie.
OPPO AR glass 2021.jpg
Dzięki zaprezentowanym technologiom, OPPO jest teraz o krok bliżej realizacji swojej wizji Internetu Doświadczeń i stworzenia świata, w którym urządzenia są doskonale połączone i zintegrowane z potrzebami ludzi.
Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?