Panasonic z aktualizacją oprogramowania aparatu LUMIX S5II oraz S5IIX

Panasonic wprowadza istotną aktualizację oprogramowania sprzętowego dla LUMIX S5II oraz S5IIX, swoich pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Nie tylko usprawnia ona fotografowanie, ale również zwiększa możliwości udostępniania zdjęć i filmów.

Zgodnie z potrzebami twórców, oprogramowanie S5II w wersji 3.0 i S5IIX w wersji 2.0 poprawia efektywność zarówno w procesie produkcji, jak i postprodukcji, zapewniając istotną oszczędność czasu (a co za tym idzie, również kosztów).

W związku z ciągłym zaangażowaniem marki LUMIX we wspieranie twórców, oprogramowanie będzie dostępne do pobrania bezpłatnie ze strony internetowej Globalnego Wsparcia Klientów LUMIX od 22 kwietnia 2024 roku.

Udoskonalenie procesu produkcji

Nowa integracja kamery z chmurą dzięki Adobe’s Frame.io

Aktualizowane oprogramowanie jest kompatybilne z platformą Frame.io od Adobe, pozwalającą na przenoszenie danych z kamery prosto do chmury. Dzięki temu, możliwe jest automatyczne przesyłanie, tworzenie kopii zapasowych, oraz udostępnianie zdjęć i filmów, jak również wspólna praca nad ich obróbką. Zarejestrowane treści są przesyłane do platformy Frame.io poprzez połączenie internetowe, za pomocą Wi-Fi lub ethering z użyciem kabla USB. Pozwala to na płynne udostępnianie zrobionych zdjęć w formacie JPEG/RAW oraz wideo jako plików proxy. Umożliwia to twórcom otrzymywanie zdalnej informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym podczas tworzenia materiałów oraz współpracę zespołów produkcyjnych przy ich edycji z użyciem preferowanego przez nich oprogramowania kreatywnego. Frame.io usprawnia pracę od etapu fotografowania do etapu edycji, wpływając tym samym na poprawę ogólnej wydajności w procesie twórczym.

Nagrywanie wideo jako plików proxy

Nowa funkcja odpowiada za nagrywanie pliku proxy o niskiej przepustowości równolegle do nagrywania wideo. Nagrywanie pliku proxy, który jest powiązany z oryginalnym nagraniem, umożliwia szybszy i płynniejszy transfer danych, edycję oraz usprawnia pozostałe procesy postprodukcji.

fot. Materiały prasowe

Ulepszona Wydajność Podstawowa

Rozpoznawanie autofokusu w czasie rzeczywistym (rozpoznawanie oka zwierzęcia, samochodu, motocykla)

Udoskonalony system autofokusu w czasie rzeczywistym, wzmacnia bardzo dokładny, hybrydowy autofokus, obecny w aparatach S5II i S5IIX, skutecznie rozpoznając ludzi wśród wielu obiektów. Posiada także funkcję wykrywania oczu zwierząt, umożliwiającą skupienie się na nich oraz ich śledzenie, a także funkcję rozpoznawania samochodów i motocykli, która szczególnie sprawdzi się podczas fotografowania sportów motorowych.

Udoskonalona wydajność E.I.S.

Oprócz trybu Standardowego, do funkcji E-Stabilizacji (wideo) został dodany tryb High, który elektronicznie koryguje duże wstrząsy podczas nagrywania w ruchu. Dodano także korekcję zniekształceń perspektywy, które często pojawiają się podczas nagrań przy użyciu obiektywu szerokokątnego. Połączenie z technologią Active I.S., umożliwia otrzymanie jeszcze bardziej  stabilnego materiału podczas nagrywania w ruchu.

Poszerzanie możliwości twórczych

Tryb SH Pre – Burst

Nowo wprowadzona funkcja SH Pre – Burst rejestruje serie zdjęć tuż przed rozpoczęciem fotografowania. Po ustawieniu trybu SH PRE aparat rozpoczyna robienie zdjęć seryjnych od momentu, gdy użytkownik wciśnie przycisk migawki do połowy, umożliwiając tym samym robienie serii zdjęć aż do momentu, w którym przycisk migawki jest wciśnięty całkowicie.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?