Co powinien mieć telewizor do gamingu?

Obecne na rynku konsole do gier oferują wrażenia na coraz wyższym poziomie. Wyposażone są w najnowsze karty graficzne, które niemalże pozwalają przenieść się do wirtualnego świata. Jest tylko jedno „ale”. Nawet najlepsza konsola bez odpowiedniego ekranu nie pozwoli na wykorzystanie wszystkich możliwości sprzętu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając telewizor do gamingu.

Wielkość ekranu

Wybierając telewizor dedykowany grom video, należy zacząć od wyboru rozmiaru urządzenia. Zasada jest prosta – im większy telewizor, tym lepsze wrażenia z gry, ponieważ gwarantuje on więcej szczegółów i większy komfort. Do mieszkania optymalnym wyborem będzie telewizor 55- lub 65-calowy. Natomiast do domu z przestronnym salonem możesz sięgnąć po zdecydowanie większe modele, np. 85-calowy. Modele o wielkości mniejszej niż 50” będą dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz wysokiej jakości monitora, który połączysz z konsolą lub komputerem.

Parametry TV do gier

Najważniejszymi cechami, którymi powinien odznaczać się telewizor dedykowany grom video, są płynność obrazu, wysoki kontrast, dobre odwzorowanie kolorów oraz dobrej jakości HDR. Jak te parametry wpływają na jakość gry? Płynność obrazu odpowiada za wyświetlanie czystego obrazu bez smużenia. Zależy ona od odświeżania obrazu, czyli liczby wyświetlanych obrazów przez telewizor w każdej sekundzie. Telewizor do gier powinien wyróżniać się jak największą płynnością i jak najczęstszym odświeżaniem, ponieważ wpływają one na jakość gry, a nawet niewielkie zacinanie bądź smużenie może sprawiać dyskomfort. Kolejnym czynnikiem wpływający na komfort gry jest jakość wyświetlanego obrazu. Składa się na nią ilość i nasycenie barw, ich odwzorowanie oraz wysoki kontrast. To elementy, które sprawiają, że wirtualny obraz zaczyna przypominać ten realny. Im więcej kolorów i barw i im lepiej są one odwzorowane, tym wrażenia wizualne z gry będą lepsze. Wybierając ekran do gier na konsoli, warto zwrócić uwagę na technologie, które odpowiadają w danym modelu za odwzorowanie barw. Te nowoczesne, takie jak technologia kropek kwantowych, dają najlepsze efekty. Wrażenia wizualne to podstawa gier video. Nie można jednak zapomnieć o wrażeniach dźwiękowych. Telewizory wykorzystujące nowoczesne technologie pozwolą na odpowiednie przetworzenie dźwięku, który dopełni grę. Wybierając model do gamingu, zwróć uwagę, czy wykorzystuje np. Dolby Atmos.

Co powinien mieć telewizor do gamingu?

Zobacz również: Acer przedstawia “kosmiczny” komputer stacjonarny Predator Orion X

Jakość obrazu, płynność ruchu czy dźwięk to najważniejsze elementy, które składają się na gamingowe wrażenia na najwyższym poziomie. Należy również pamiętać o kwestiach technicznych, które umożliwiają optymalną synchronizację ekranu z konsolami najnowszej generacji. Należą do nich złącza. Aby telewizor idealnie współgrał z konsolą, zaleca się, aby był wyposażony w złącze HDMI 2.1, które powinno mieć również ALLM odpowiadające za niższe opóźnienie, VRR gwarantujące zmienną częstotliwość odświeżania, a także eARC istotny dla lepszego dźwięku.

Hisense 55- oraz 65U7HQ – telewizor gamingu

Telewizory z serii U7HQ to modele typu ULED, które charakteryzuje udoskonalenie standardowego rozwiązania LED, w którym postawiono nacisk na 4 obszary: Ultra Wide Colour Gamut, Ultra Local Dimming, Ultra 4K Resolution oraz Ultra Smooth Motion Rate.
Modele 55- i 65-calowe z serii U7HQ zostały wyposażone w najnowszej generacji matrycę 120Hz, która gwarantuje wyjątkowo płynny i wyraźny obraz. Szybka 120-hercowa matryca odświeża obraz znacznie szybciej niż standardowa transmisja telewizyjna, dzięki czemu zacinanie się obrazu, „przeskakiwanie klatek” czy smużenie ograniczone są do minimum.

Quantum Dot Colour – ponad miliard kolorów
Telewizory 55U7HQ i 65U7HQ zostały wyposażone w technologię Quantum Dot Colour, która odpowiada za odwzorowanie kolorów i barw z niezwykłą dokładnością. Zastosowana technologia pozwala na przedstawienie ponad miliarda kolorów – tak szeroka gama gwarantuje różnorodność odcieni i barw oraz ich wyjątkową głębię i nasycenie. Co najważniejsze – technologia kropek kwantowych pozwala wyświetlać barwy w ich naturalnych odcieniach. To niezwykle istotne zarówno podczas gry, jak i podczas oglądania filmów czy rozgrywek sportowych.
Bogactwo szczegółów z Dolby Vision, HDR10+, HLG oraz idealny dźwięk, dzięki Dolby Atmos
Oprócz mnogości kolorów, telewizory Hisense z serii U7HQ gwarantują również żywy i szczegółowy obraz. Dzięki zastosowaniu Dolby Vision, HDR10+ i HLG każdy szczegół jest niezwykle wyraźny, ponieważ modele 55U7HQ i 65U7HQ wyświetlają zarówno ekstremalnie ciemne, jak i jasne barwy. Dodatkowo obsługują kompleksowo wszystkie formaty HDR – Dolby Vision HDR, HDR10+, HDR 10, HLG.
Za wysokiej jakości kontrast, odpowiada podświetlenie telewizora. W modelach U7HQ zastosowano Full Array Local Dimming, czyli pełne strefowe podświetlenie matrycy, które jest gwarancją głębszej czerni i doskonałej jasności przy naturalnych przejściach pomiędzy nimi. Natomiast za wrażenia dźwiękowe w serii U7HQ odpowiada technologia Dolby Atmos, która pozwala wznieść je na wyższy poziom.
Dzięki zastosowanym technologiom wyświetlany obraz w modelach 55U7HQ oraz 65U7HQ jest o wiele dokładniejszy, a dźwięk – dużo bardziej czysty.

Tryb Game PRO dla profesjonalnych graczy
Telewizory z linii U7HQ posiadają dedykowany tryb do gamingu​, który zapewnia najwyższą jakość emocji – zarówno wizualnych, jak i dźwiękowych. Modele z serii wyposażone są w HDMI 2.1 w tym 4K 120 Hz VRR, ALLM, eARC oraz AMD Freesync, które pozwalają na pełną synchronizację z nowoczesnymi konsolami oraz korzystanie w pełni z ich możliwości. ALLM automatycznie wykrywa, gdy użytkownik zaczyna grę i przełącza TV w tryb gry z najniższym input-lagiem (opóźnieniem). Duża płynność obrazu jest możliwa dzięki 4K 120Hz, VRR oraz AMD FreeSync, które odpowiadają za synchronizację częstotliwości odświeżania obrazu i zaawansowanej grafiki między TV i konsolami, natomiast technologia eARC zapewnia najwyższej jakości dźwięk.

Wybór telewizora do gier video to niełatwe zadanie. Jednak pamiętając o najważniejszych zasadach, którymi należy kierować się podczas dokonywania wyboru, sukces jest gwarantowany.

Dowiedz się więcej na stronie: https://pl.hisense.com/

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?