Genesis Thor 303 TKL Black – czarny kolor to nie wszystko!

Genesis Thor 303 TKL Black to nowy, znany nam model klawiatury, w nieco odświeżonej wersji, nie tylko jeśli chodzi o kolorystykę!

Kilka miesięcy temu na naszym portalu pojawiła się recenzja dwóch modeli klawiatur Thor – 303 oraz 303 TKL. Były one jednak dostępne tylko w białym kolorze. Do czasu! Na rynek trafiła czarna wersja jednej z najlepszych klawiatur mechanicznych, jednak nie różni się ona tylko kolorem.

Po krótce przypomnę, co oferowała podstawowa wersja klawiatury Genesis Thor 303. Klawiatura zbudowana jest z aluminiowej obudowy i waży aż 865g, co czyni ją dosyć ciężką, ale waga ta przekłada się na solidność i jakość wykonania produktu. Oczywiście jak ma to miejsce w większości klawiatur gamingowych, Thor 303 posiada bardzo efektowne oświetlenie (25 opcji i trybów, efekt PRISMO). Do dyspozycji otrzymujemy również specjalne oprogramowanie, pozwalające nam spersonalizować podświetlenie, jak i parametry klawiatury w prosty sposób. Urządzenie zapamięta nasz wybór i nawet po podłączeniu do innego sprzętu, nasze podświetlenie pozostanie takie, jakie sobie ustawiliśmy.

To, co jednak jest najważniejszą cechą Thor 303 to mechaniczne przełączniki. Wyjątkowo precyzyjne przełączniki Outemu Brown wyróżniają się szybkim czasem reakcji, niesamowicie niskim punktem aktywacji kliku – 1,8 mm i wymaganą siłą nacisku wynoszącą jedynie 55 g i czasem reakcji na poziomie zaledwie 8 ms. W zestawie również otrzymujemy specjalne przyrządy do łatwego zmieniania mechanicznych przełączników. Dzięki technologii Hot Swap każdy posiadacz klawiatury Thor 303 nie powinien mieć problemu z taką wymianą. To sprawia, że po kilku latach nadal będziemy mogli cieszyć się z użytkowania naszego sprzętu.

Zawsze jednak może być lepiej!

Genesis wypuszczając czarną kolorystykę, postanowiło nieco dopracować ich nowy model klawiatury. Co prawda większość cech pozostała taka sama – nie zmieniło się podświetlenie, waga, funkcje, oprogramowanie, czy sama konstrukcja urządzenia. Zmieniły się jednak przełączniki – w wersji Black postawiono na przełączniki mechaniczne Outemu Red, których liczby są jeszcze bardziej obiecujące. Przełączniki te posiadają troszkę większy punkt aktywacji kliku – 2 mm, jednak wymagana siła nacisku wynosi jedynie 45 g. Dzięki temu Twój komputer zarejestruje akcję znacznie szybciej, niż w przypadku membranowych odpowiedników. Również czas reakcji jest o wiele bardziej podkręcony – z 8ms na zaledwie 1ms!

Specyfikacja (Thor 303 TKL Black):

 • Komunikacja z PC: przewodowa
 • Mechanizm klawiszy: mechaniczny
 • Typ przełącznika: HOT SWAP OUTEMU RED
 • Długość kabla: 1,8 m
 • Ilość klawiszy: 87
 • Klawisze multimedialne: 11
 • Siła nacisku: 45g ± 10g
 • Czas reakcji: 8 ms
 • Punkt aktywacji: 2 mm ± 0,6 mm
 • Żywotność klawiszy: 50 milionów naciśnięć
 • Liczba kolorów podświetlenia RGB: (16 mln)
 • Oprogramowanie: Tak
 • Wymiary: 355 x 136 x 36 mm
 • Kompatybilność z przełącznikami: Outemu
 • Wymagania systemowe: Windows® XP/Vista/7/8/10, Linux, Android

Osobiście, czarny kolor klawiatury wygląda na o wiele ciekawszy i bardziej uniwersalny. Po pierwszym podłączeniu podświetlenie domyślnie przybrało kolor czarny – lepszego połączenia być nie mogło! Taki agresywny wygląd (który oczywiście możemy zmienić) podkreśli prezentacje Waszego stanowiska gamingowego. Nie ważne jednak w jakiej kolorystyce bardziej wam odpowiada – na pewno nie zawiedziecie się kupując klawiaturę Genesis Thor 303.

Zobacz również: Recenzja mikrofonu Genesis Radium 300 XLR – poczuj się jak w studiu nagraniowym!

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Witoo pisze:

Bardzo dobra klawiatura, sprawdza się doskonale do grania .Wymienne przełączniki, podświetlanie . Polecam

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?