Dziś telewizor Smart TV stał się już standardem. Obecnie 75 procent nowych telewizorów Samsung jest podłączonych do Internetu. Nie da się ukryć, że ostatnie 12 miesięcy znacząco wpłynęło na preferencje i potrzeby ludzi na wielu płaszczyznach, także w kwestii dostępu do rozrywki czy nowej roli domowych ekranów.
W 2020 pojęcie kina domowego nabrało nowego, wręcz dosłownego znaczenia, a platformy VOD odegrały tu kluczową rolę. Nowe premierowe serie czy filmy debiutowały właśnie w sieci, a najwięksi rynkowi gracze rozwijali także produkcje własne.
Wśród dziesięciu najpopularniejszych aplikacji na Samsung Smart TV większość stanowią właśnie platformy oferujące wideo na żądanie, a są to ( w porządku alfabetycznym) HBO GO, ipla, Netflix, Player.pl, Prime Video, Rakuten TV, TVN24 GO, TVP VOD, YouTube. Jedyny wyjątek w tym zestawieniu stanowi aplikacja Spotify, która w modelu subskrypcyjnym daje dostęp do muzyki i podcastów. To właśnie z tych aplikacji użytkownicy Samsung Smart TV korzystali w 2020 roku najczęściej – 100 proc. wzrostu rok do roku.
Smart TV z logo Samsung to nie tylko telewizor podłączony do Internetu. To koncept, który obejmuje szereg elementów składających się na wrażenia z codziennego użytkowania. Począwszy od pierwszej konfiguracji, przez opcje personalizacji, aż po integrację z urządzeniami mobilnymi czy sprzętem domowym.
Sercem inteligentnych telewizorów Samsung jest system Tizen, który uznawany jest za jeden z najbardziej stabilnych, rozbudowanych i przyjaznych. W połączeniu z ogromną biblioteką aplikacji, widzowie mogą przenosić się do filmowo-serialowego świata na własnych zasadach, zawsze kiedy chcą z niezmiennie wysoką jakością, o którą w tym roku zadba nowa linia produktów Samsung Neo QLED.
Nowe telewizory Neo QLED i QLED umożliwią nie tylko sterowanie inteligentnymi domowymi urządzeniami za pośrednictwem aplikacji Smart Things, ale także ułatwią pracę. Dzięki Google Duo użytkownicy będą mogli używać telefonu, by nawiązać wysokiej jakości wideorozmowę, w której udział może brać nawet do 32 osób – niezależnie od systemu operacyjnego jakiego używają. Aplikacja Google Duo umożliwia prowadzenie wideorozmów bezpośrednio przez dodatkową, podłączaną do telewizora przez USB inteligentną kamerę. Oferuje ona m.in. możliwość automatycznego przybliżania i oddalania obrazu, dzięki czemu uczestnik rozmowy ma odpowiednią wielkość, a obraz zawsze pozostaje ostry.
Kolejnym rozwiązaniem w telewizorach Samsung Neo QLED jest funkcja PC on TV umożliwiająca podłączenie komputera do telewizora. Korzystając z ekranu telewizora, do którego podłączone są mysz i klawiatura, można efektywniej pracować bądź uczyć się z domu. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli już niedługo bezpośrednio korzystać z MS Office 365 w przeglądarce internetowej telewizora, aby tworzyć i edytować dokumenty. Wystarczy na komputerze zainstalować aplikację Easy Connection i zalogować się na swoje konto Samsung – telewizor automatycznie połączy się z PC, umożliwiając wygodną pracę z domowego salonu.
30 czerwca 2022 roku nastąpi zmiana standardu nadawania cyfrowej telewizji naziemnej. Dlatego wybierając telewizor, warto zawczasu mieć pewność, że jest on zgodny z nowym standardem odbioru. Dzięki DVB-T2 uzyskamy m.in. wyższą jakość obrazu, która w odniesieniu do dużych ekranów jest szczególnie ważna. W przypadku telewizorów firmy Samsung model nie ma znaczenia, bowiem wszystkie telewizory z 2020 roku oraz wszystkie nowe, a wśród nich Samsung Neo QLED i QLED spełniają wymogi tego standardu.