Aston Martin dostarczy samochody do F1!

Aston Martin dołącza do stawki F1 w nadchodzącym sezonie. Wraz z bolidami w stawce pojawią się także samochody funkcyjne dostarczone przez producenta.

Aston Martin przejął nie tylko Racing Point, ale i część samochodów medycznych i bezpieczeństwa. Wydaje się więc, że zieleń będzie królować na torach. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy już Mercedesów. Giganci podzielą się bowiem dostarczaniem pojazdów. Tym razem będą one zdecydowanie bardziej widoczne na torze. Szary kolor przechodzi bowiem do historii.

Samochody Mercedesa to nadal AMG GT R (samochód bezpieczeństwa) i  C 63 S Kombi (samochód medyczny). Brytyjski producent dostarczy natomiast swój model Vantage (samochód bezpieczeństwa) i  najnowszego DBX (samochód medyczny).

Zobacz również: Volvo – od 2030 roku wyłącznie samochody elektryczne

Vantage specjalnie zmodyfikowany na potrzeby serii napędzany jest 4-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Przewiduje się, że prędkość od 0 do 100km osiąga w ok. 3,5s. Natomiast medyczny DBX tę prędkość ma osiągać w ok. 4,5s. Dodatkowo jest wyposażony w sprzęty medyczny, defibrylator i gaśnicę.

Aston Martin, F1

fot. Aston Martin Vantage i DBX

Oba samochody zadebiutują już na testach w Bahrajnie 12-14 marca. Po rozpoczęciu sezonu, powinny pojawić się w 11 wyścigach. Na reszcie nadal będziemy oglądać Mercedesy.


Źródło/Ilustracja wprowadzenia: formula1.com/Aston Martin

Redaktor

Pasjonatka motoryzacji. W tech-room.pl redaktor działu moto oraz nauka.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?