REKLAMA

Audi wraca do WRC!

Audi zrewolucjonizował WRC, kiedy dołączyło do serii w latach 80tych. Choć byli tam relatywnie krótko, zapisali się w historii rajdów. Pojawiła się jednak nadzieja, że ponownie zobaczymy legendę w akcji.

REKLAMA

Audi pierwszy raz pojawiło się w WRC w 1983 roku, po wprowadzeniu serii B. Do momentu, kiedy zespół fabryczny zdecydował się wycofać z serii w 1987 roku, wygrał 24 z 58 rajdów. Po ponad trzydziestu latach nieobecności wygląda na to, że ponownie zobaczymy ścigające się Quattro.

Zobacz również: Aston Martin dostarczy samochody do F1!

Powrót legendy będzie jednak raczej nieoficjalny. Audi nie planuje bowiem powrotu jako zespół fabryczny. Nowy zespół EKS JC pracuje nad dostosowaniem Quattro A1. Samochód został zbudowany zgodnie z przepisami FIA i będzie mógł brać udział w rajdach WRC.

Audi
REKLAMA

fot. Audi Quattro

Mattias Ekström, utytułowany kierowca rajdowy od lat związany z Audi, stał się motorem napędowym tego projektu. Rajdowiec powiedział WRC:

Kiedy tylko nowa generacja Audi A1 została zaprezentowana, wiedzieliśmy, że chcemy coś z niej zbudować. Wszyscy znają moją pasję do rajdów i szybko stało się jasne, że zbudujemy samochód rajdowy

Audi

Samochód EKS JC ma napęd na 4 koła, turbodoładowany silnik o pojemności 1,6l i generuje 263 BHP i  pięciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów. Testy zaczną się na śniegu i żużlu zanim przeniosą się na asfalt jak poinformował manager zespołu, Joel Christoffersson. Kierowcą testowym został Emil Bergkvist, zwycięzca serii Junior WRC.

Pozostaje tylko czekać na ich pierwsze wyniki, a poniżej specjalna prezentacja samochodu.

Źródło/Ilustracja wprowadzenia: wrc.com

REKLAMA

Redaktor

Pasjonatka motoryzacji. W tech-room.pl redaktor działu moto oraz nauka.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo