Audictus Champion vs Audictus Champion PRO – porównanie bezprzewodowych słuchawek

Słuchawki Champion i Champion PRO to nowe modele słuchawek bezprzewodowych w ofercie polskiej firmy Audictus. Co jednak różni obie pary i co są w stanie zaoferować w cenie niższej niż 150zł?

Zacznijmy od tego, że słuchawki Audictus Champion zostały wycenione przez producenta na 119 zł, natomiast model Champion Pro – 149 zł. Różnica cen, między modelami jest więc bardzo mała. Co zatem ma wersja PRO, czego nie ma podstawowa wersja słuchawek?

Audictus Champion to nauszne bezprzewodowe słuchawki, które wyróżniają się składaną konstrukcją. Najważniejszą cechą sprzętu jest jednak jego akumulator, zapewniający wedle danych producenta nawet 50 godzin działania. 10 minut uzupełniania baterii powinno wystarczyć do 15 godzin słuchania muzyki, co jest bardzo dobrą statystyką jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe w tym zakresie cenowym. Dodatkowo nauszniki zostały pokryte ładnie pachnącą ekoskórą oraz otrzymały wbudowany mikrofon, by zapewnić dobrą jakość dźwięku podczas rozmów. Model Champion obsługuje standard Bluetooth 5.0, dzięki czemu parowanie przebiega szybko i bezproblemowo, a w zestawie oprócz słuchawek znajduje się przewód zasilający USB-C, powszechnie używany w dzisiejszych czasach.

Oba modele cechuje również kilka ciekawych funkcji, między innymi start/stop oraz odbieranie połączeń. By aktywować te funkcje, wystarczy przekręcić muszle słuchawek. Dla przykładu załóżmy, że idziemy z założonymi słuchawkami przez ulicę w mieście słuchając muzyki lub prowadząc rozmowę telefoniczną. Nagle czujemy dotyk na ramieniu i obracamy się, by spojrzeć o co chodzi. Rozpoznajemy znajomego i chcąc przywitać się, przekręcamy muszle, zakańczając tym samym połączenie lub zatrzymując muzykę bez konieczności sięgania po telefon. Może i jest to drobna funkcja, ale powinna zadowolić użytkowników przy codziennym użytkowaniu ze słuchawek.

Co do dźwięku słuchawek – jest on zaskakująco dobry patrząc na cenę, w jakiej możemy dorwać „Championy”. Dźwięk w słuchawkach PRO nie różni się od normalnej wersji. Oba sprzętu oferują bardzo dobre wygłuszenie, basy i jakość odtwarzanego dźwięku.

Zobacz również: Recenzja słuchawek bezprzewodowych Audictus Dopamine – dobry sprzęt za niewielką cenę?

Czym więc różni się model Champion PRO?

Przede wszystkim droższy model omawianych dziś słuchawek cechują o wiele większe nauszniki, które zapewniają lepszą izolację. W porównaniu do standardowej wersji, w opakowaniu znajdziemy również dodatkową parę wymiennych nauszników. Oprócz tego otrzymujemy kabel mini-jack, który pozwoli nam na korzystanie ze słuchawek bez konieczności bezprzewodowego połączenia, co znajdzie swoje zastosowanie chociażby w pracy przy komputerze. Różnic jest mało, jednak wersja droższa o 30 zł zadowoli bardziej wymagających klientów.

Porównanie nauszników: prawy obrazek – Champion PRO, lewy – Champion

Różnice w specyfikacji technicznej

  • Średnica przetworników: Champion PRO – 50 mm, Champion – 40 mm.
  • Waga: Champion PRO – 208 gramów, Champion – 177 gramów.

Podsumowanie

Słuchawki Audictus Champion i Champion PRO to bardzo dobre propozycje słuchawek bezprzewodowych w zakresie cenowym do 150zł. Oferują bardzo dobrą jakość dźwięku, a oprócz tego mają składaną konstrukcję, dzięki czemu możemy zmieścić je bezproblemowo w każdej torbie. Oba modele są godne polecenia, ze wskazaniem na wersje PRO w przypadku bardziej wymagających użytkowników.

Zobacz również: Recenzja głośnika Audictus Aurora Pro – dobry głośnik na letnie wypady?

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?