REKLAMA

Biurko gamingowe – czy warto i czym kierować się przy zakupie?

Biurko gamingowe to wbrew pozorom nie tylko miejsce przy którym będziemy nabijać kolejne godziny na Steamie i cieszyć się z tytułów, które aktualnie ogrywamy. Jest to również bardzo często miejsce naszej pracy czy też nauki dlatego przed wyborem odpowiedniego dla naszych upodobań biurka warto uwzględnić kilka aspektów, które wpłyną na komfort użytkowania.

Podstawowym pytaniem jakie musimy sobie zadać przed zakupem takiego biurka to do czego będzie nam w głównej mierze służyć. Dopiero na tej podstawie możemy zacząć szukać ofert producentów i konfigurować je pod siebie. Warto również uwzględnić przy wyborze wielkości czy posiadamy PC lub Laptop, który będzie pozwalał na wybór mniejszego biurka.

REKLAMA
REKLAMA

fot. marcogame.pl

Doskonale wiemy jaka ilość okablowania towarzyszy nam przy sprzęcie gamingowym (i nie tylko) i jak bardzo potrafią nieestetycznie wyglądać kable które po prostu zwisają nam z biurka lub plączą się mimowolnie. Doskonałym wyborem dla osób, które chcą zachować porządek w swoim „centrum dowodzenia” będzie selekcja takich ofert, które wyposażone są w przepust na kable pozwalający przywrócić ład na naszym biurku i cieszyć oko.

fot. marcogame.pl

Nieodłącznym już chyba elementem, który na dobre przywarł do „sprzętu gamingowego” jest podświetlenie RGB, które producenci umieszczają gdzie tylko mogą. Nie można jednak odmówić mu tego, że w wielu przypadkach takie oświetlenie potrafi bardzo dobrze wyglądać i nadać charakteru naszemu stanowisku, jeśli jest to oczywiście połączone w dobrym guście. Biurko gamingowe wyposażone w takie podświetlenie zwykle wiąże się z niewielką dopłatą z naszej strony, jednak biorąc pod uwagę walory estetyczne czy też myślimy o publikacji zdjęć naszego stanowiska w social mediach to istotny „must have”.

fot. marcogame.pl

Jednym z najciekawszych elementów w jakie wyposażane są biurka gamingowe to gniazdo wpuszczane w blat z wejściami USB, oraz gniazdkami 230V. Takie rozwiązanie niezwykle ułatwia nam pracę i pozwala chociażby podłączyć telefon do ładowania lub inne akcesorium bez potrzeby szukania dodatkowego miejsca w naszej listwie przewodowej czy komputerze.

fot. marcogame.pl

Bardzo ważnym elementem przed samym zakupem jest sprawdzenie wysokości biurka pod kątem odpowiedniej postawy oraz czy posiadany przez nas fotel będzie miał możliwość „schować” się wraz z podłokietnikami. W sytuacji gdy z naszego stanowiska będzie korzystać więcej osób lub planujemy wykorzystywać je na przykład do zdjęć warto wziąć pod uwagę biurka, które wyposażone są w elektryczną regulację wysokości.

Podsumowanie

 

fot. marcogame.pl

Zakup biurka gaminowego należy traktować jako element dopełniający posiadany już przez nas zestaw. Musimy mieć na uwadze, że jeżeli rozważamy konkretne modele to nie zawsze te droższe będą dla nas bardziej odpowiednie i będziemy z nich bardziej zadowoleni. Podstawowym elementem jest ustalenie naszych preferencji i oczekiwań jakie ma ono zaspokoić. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą https://marcogame.pl/ , gdzie jakość idzie w parze z ceną, która nie musi być wygórowana .

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo