Cyberpunk 2077 pozwolił zarobić prawie 1 mld złotych!

Pierwsze recenzje Cyberpunka 2077 były dość nieprzychylne, lecz z czasem dzięki przeróżnym łatkom – CD Projekt ogłosił, że wyniki sprzedaży są bardzo dobre!

Mimo wszystko – Cyberpunk dał porządnie zarobić Redom. Grę przekładano wiele razy, a recenzje po premierze nie były przychylne, wychodzi na to, że wszystko wyszło bardzo dobrze. Gra zadebiutowała 10 grudnia 2020 roku, czyli nie miała okazji się dobrze rozkręcić w ubiegłym roku. Natomiast według opublikowanych przez firmę szacunków – mieli przychód na poziomie 2,14 mld złotych. Co za tym idzie, ich zysk wyniósł 1,15 mld złotych.

Zobacz również: Wiosenna Wyprzedaż w PlayStation Store! Kolejne tytuły w wyjątkowych cenach!

Jak widać na poniższym wykresie, grudzień był najlepszym miesiącem dla polskiego giganta gier wideo. Mimo spadku na giełdzie, firma zarabiała dobrze. Trzeba pamiętać, że CD Projekt ma nie tylko w zanadrzu Cyberpunka. Dużą robotę mogły zrobić promocje świąteczne, na przykład Wiedźmina czy też Gwint, a także GOG.

CD Projekt Cyberpunk

Warto też wspomnieć o ataku hakerskim, którym nie pomógł naszym rodakom. Jak możemy zauważyć, od lutego tendencja jest spadkowa.


Źródło: antyweb.pl, ilustracja wprowadzenia: kadr z gry Cyberpunk 2077

Redaktor

Fan muzyki, Marvela i marki Apple. Piszę również na MoviesRoom.pl. Zbieram komiksy i płyty winylowe.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?