Desktopowe przełączniki 2,5G w ofercie TP-Link

TP-Link wprowadza na rynek dwa nowe, desktopowe przełączniki 2,5G, które umożliwiają rozbudowę domowej lub firmowej sieci w prosty i szybki sposób. Dzięki zastosowanym portom 2,5G urządzenia TL-SG108-M2 oraz TL-SG105-M2 pozwalają w pełni wykorzystać przepustowość sieci oraz zwiększyć wydajność podłączonych do niej urządzeń.

Wyposażone w osiem (TL-SG108-M2) oraz pięć (TL-SG105-M2) portów 2,5G przełączniki zwiększają przepustowość sieci i umożliwiają błyskawiczne przesyłanie dużych plików. Użytkownicy sieci domowej, czy biurowej, korzystając z funkcji QoS 802.1p i DSCP bez problemu prześlą pliki podatne na opóźnieniami wymagające dużego pasma transmisji, takie jak na przykład pliki multimedialne, graficzne, CGI lub CAD.

Obydwa modele są wstecznie kompatybilne ze starszymi urządzeniami wyposażonymi w karty sieciowe
o prędkościach 100 Mb/s oraz 1 Gb/s, a autonegocja sprawia, że urządzenia automatycznie wykrywają jakość łącza i inteligentnie dostosowują prędkości w celu zapewnienia optymalnego działania urządzeń, takich jak urządzenia typu NAS, serwery, karty sieciowe, konsole do gier, sprzęty do obsługi gier VR, punkty dostępowe WiFi 6 2,5 G i wiele innych.

TL-SG105-M2 oraz TL-SG108-M2doskonale sprawdzą się zarówno do pracy w małym biurze jak
i w zaciszu domowym. Dzięki portom 2,5G oferowanym przez switche można błyskawicznie nawiązywać połączenia ze stacjami roboczymi, komputerami stacjonarnymi oraz punktami dostępowymi z obsługą WiFi 6.Duże prędkości transferu pozwalają na sprawną pracę m.in. na szybkie tworzenie kopii zapasowych plików, które można przechowywać  na serwerze NAS.

Zobacz również: Tekken 7 – nowe DLC ogłoszone! Premier Polski włącza się do walki!

Co ważne, przełączniki są w pełni kompatybilne ze standardowymi kablami Ethernet kat. 5e. Dzięki temu, by cieszyć się prędkościami transmisji 2,5 Gb/s, użytkownik nie musi wymieniać okablowania na przewody kat. 6 i nie naraża się na dodatkowe koszty. Ekonomiczne jest także ich użytkowanie – model
TL-SG105-M2 maksymalnie zużywa 12,11W energii, natomiast TL-SG108-M2 15,65W.

Dodatkowe atuty obu przełączników to nowoczesna konstrukcja bez wentylatorowa, która zapewnia
cichą pracę, bardzo skuteczny rozpraszacz ciepła oraz wytrzymała obudowa z metalu. Oba switche mają opcje montażu na blacie lub na ścianie – w zależności od potrzeb i upodobań.

Oba urządzenia wykorzystują rozwiązania Plug and Play, które sprawiają, że są one bardzo łatwe
w użytkowaniu. Ich instalacja jest niezwykle szybka i prosta, a konfiguracja nie jest wymagana. Takie udogodnieniez pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie lubią tracić czasu i cenią sobie możliwość natychmiastowej gotowości urządzeń do pracy.

Specyfikacje techniczne urządzeń dostępne są na: TL-SG105-M2 oraz TL-SG108-M2.

Przełączniki są dostępne w sprzedaży i zostały objęte5-letnią gwarancją producenta.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?