EA Sports FC – początek nowej epoki gier piłkarskich

EA Sports FC – czy otrzymamy najlepszą grę piłkarską w historii?

Około rok temu podawaliśmy informację, że FIFA 23 będzie ostatnią odsłoną najpopularniejszej serii gier piłkarskich. Pogłoski te stały się faktem i kilka dni temu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie nadchodzącej nowej produkcji pod szyldem EA Sports. Przed wami EA Sports FC.

Po prawie trzydziestoletniej współpracy EA Sports z FIFA nie doszło to przedłużenia umowy, w wyniku czego producent gier stracił licencję. Tym samym FIFA 23 była ostatnią grą w serii. Nie oznacza to jednak końca powstawania gier o tematyce piłkarskiej. Wręcz przeciwnie, EA Sports FC ma być początkiem nowej epoki gier piłkarskich. Co o wiemy o tej produkcji?


Przede wszystkim nie musimy się martwić o licencję z najlepszymi ligami i klubami świata. Wszystko pozostanie tak, jak było do tej pory. Wiele zespołów dodało posty z napisem „Jesteśmy częścią #EASPORTSFC”. Dzięki przeciekom wiemy na razie o takich potwierdzonych ligach:


Nie widzicie tu polskiej Ekstraklasy? Również nie trzeba się o to martwić, ponieważ mimo iż nie ma jej w rozpisce powyżej, liga na Twitterze również ogłosiła, że będzie miała udział w tworzeniu nowej produkcji:


Na oficjalne potwierdzenie wszystkich lig, klubów i narodowości będziemy musieli poczekać. Warto jednak spojrzeć jeszcze na jedną, bardzo ważną zmianę w kontekście rozgrywek w trybie Ultimate Team. Mianowicie do gry mają zostać wprowadzone karty piłkarek. Nie wiadomo jednak, czy powstanie osobny tryb, czy też będziemy mogli dowolnie mieszać składy.


Produkcja zapowiada się naprawdę ciekawie. Czekamy na więcej ogłoszeń!


Zobacz również: Adidas Z.N.E. 01, czyli bezprzewodowe słuchawki dla sportowców

Ilustracja wprowadzenia: www.ea.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?