Elektryczny samochód Afeela, czyli auto wyciągnięte rodem z gier wideo

Na targach CES 2024 zostało zaprezentowane wiele nowości z różnych dziedzin technologicznych. Jedną z najciekawszych prezentacji pokazało Sony i Honda, przedstawiając efekt swojej współpracy – elektryczny samochód Afeela.

Technologia rezonująca z ludzkością: Uwolnienie mobilności jutra
Rozwijająca się autonomia. Tworzenie wielu kreatywnych doświadczeń.
AFEELA zasila niezrównaną inteligencję, pamiętając, komunikując się, chroniąc i inspirując ludzi.
Poznaj nową, jeszcze bardziej zharmonizowaną relację z mobilnością napędzaną przez technologie sensoryczne i sztuczną inteligencję.
Rozkoszuj się przyszłością mobilności, gdy ewolucja AFEELA trwa.

Takie informacje możemy wyczytać z opisu najnowszego prototypu samochodu elektrycznego. Afella jest przez producenta określana jako mobilność przyszłości. Nie dziwota więc, że w dużej mierze skupiono się na wykorzystywaniu sztucznej inteligencji, dzięki której wrażenia z jazdy mają być jeszcze lepsze niż dotychczas.Kilka lat temu mało kto spodziewał się, że motoryzacyjny gigant Honda i marka technologiczna Sony połączą siły. Ostatnie dni jednak pokazały, że świat rozwija się w nieprawdopodobnym kierunku, a przyszłość ma miejsce już dzisiaj. Co ciekawe, współpraca obu marek jest mocno widoczna w budowie samochodu. Producent zapewnia, że Afeela może być sterowana padem do Playstation 5, a swoją technologię zawdzięcza silnikowi Unreal Engine 5.3 od Epic Games. Gigantyczny ekran na desce rozdzielczej pojazdu będzie zapewniać więc zaawansowane wizualizacje, jak i również oferować rozgrywki w gry wideo.

Afeela to niesamowity projekt, jednak jest on dopiero w fazie prototypu. Czy kiedykolwiek zobaczymy ten model na ulicy? Czas pokaże, lecz era samochodów elektrycznych wydaje się być nieunikniona. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat wspomnianego auta, odsyłam Was na stronę producenta.


Źródło: Razer definiuje przyszość gamingu na targach CES 2024

Źródło i zdjęcia: shm-afeela.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?