eVANpl, polski samochód elektryczny, już w pełni funkcjonalny!

Dość znana była koncepcja samochodu Izera, ale w dalszym ciągu jeszcze znajduje się na etapie powstawania. Co oznacza, że nie zostanie już pierwszym wypuszczonym elektrycznym samochodem w naszym kraju.

Jak się okazuje, ElectroMobility Poland zostało niejako z zaskoczenia wyprzedzone przez InnovationAG. Spółka wypuściła samochody dostawcze eVANpl, co jest ewidentnym przełomem na rynku. Poniżej zaś możecie obejrzeć wywiad związany z tym wozem:

W wywiadzie Albert Gryszczuk opowiada o historii projektu eVANPL, który jest polskim projektem elektromobilności. Rozwój tego projektu był skomplikowany i wymagał zaangażowania wielu specjalistów. Owe są efektem wieloletnich badań i prac nad elektromobilnością w Polsce. Gryszczuk podkreśla, że eVANPL to nie tylko samochód elektryczny, ale także zaawansowany system zarządzania flotą oparty na technologii IoT oraz kompleksowe rozwiązania dla biznesu. Auta eVANPL mają wielofunkcyjne zastosowanie i są przystosowane do różnych dziedzin, takich jak dostawy, usługi komunalne czy ratownictwo.

Źródło: Elektryfikacja (Youtube) / Ilustracja wprowadzenia: eVAN.pl

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?