F1: Daniel Riccardo powraca do bolidu Formuły 1

Oficjalnie – Daniel Riccardo zastąpi Nycka De Vriesa w bolidzie Alpha Tauri do końca sezonu F1!

Od dłuższego czasu krążyły plotki o zastępstwie debiutanta w zespole AlphaTauri – Nycka De Vriesa. Holenderski kierowca, mistrz F2 i Formuły E, po obiecujących startach w poprzednim sezonie jako kierowca rezerwowy, po dziesięciu wyścigach w tym roku nie zdobył choćby jednego punktu. Stąd decyzja o nagłym zastępstwie.

Alpha Tauri notuje w tym sezonie najgorszy wynik w historii swojego istnienia – po dziewięciu rundach na koncie mają zgromadzone tylko 2 punkty, czego zasługą była jazda Yukiego Tsunody. Na ratunek ma przyjść Daniel Riccardo – do tej pory rezerwory kierowca Red Bull Racing, który w zeszłym sezonie pożegnał się na jakiś czas z F1 po nieudanej jeździe w barwach McLarena.

Daniel Riccardo, ośmiokrotny zwycięzca Grand Prix będzie miał przed sobą nie lada wyzwanie. Co prawda wszyscy zachwalali go na symulatorach, jednak w tym sezonie nie miał okazji do sprawdzenia się za prawdziwą kierownicą bolidu. Do tego samochód AlphaTauri nie jest ani trochę dostosowane i skonfigurowane pod jego styl jazdy. Jednak do końca sezonu pozostało jeszcze wiele okazji do zdobycia solidnej dawki punktów, pozwalającej zespołowi przebić się na wyższe pozycje w klasyfikacji konstruktorów. Czy Australijczyk sprosta temu zadaniu? Pierwszą okazję będzie miał już w ten weekend, podczas Grand Prix Węgier. Życzymy mu wszystkiego dobrego!


Zobacz również: EA Sports FC 24 – nowe informacje na temat produkcji!

Źródło: Twitter @F1 / Ilustracja wprowadzenia: media.formula1.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?