F1: Grand Prix Madrytu już od 2026 roku!

Od dłuższego czasu mówiło się o nowym wyścigu ulicznym w kalendarzu F1. Dziś plotki się potwierdziły – Grand Prix Madrytu przywita fanów już w 2026 roku

Formuła 1 coraz bardziej kładzie nacisk na tory uliczne. Fani wyrażają mocny sprzeciw tej koncepcji, jednak czy tego chcą czy nie, z dniem dzisiejszym została potwierdzona informacja o dodaniu do kalendarzu kolejnego wydarzenia. Co wiemy na ten moment o Grand Prix Madrytu?

Znajdujący się wokół obiektu IFEMA, tor o łącznej długości 5,474km będzie liczył dokładnie 20 zakrętów. Nitka toru zaprezentowana została na specjalnej grafice, którą to możecie zobaczyć poniżej:

Dodatkowo organizatorzy poinformowali, że wydarzenie to będzie najłatwiej dostępne w kontekście komunikacji miejskiej – przewiduje się, że aż 90% kibiców dojedzie na tor właśnie za pośrednictwem busów bądź tramwajów.

Czy nowy tor w centrum Madrytu permanentnie zastąpi Circuit de Barcelona-Catalunya? Tego na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiemy, lecz istnieje szansa, że Hiszpania doczeka się dwóch wyścigów w swoim kraju podczas jednego sezonu. Czy to dobry ruch? Z jednej strony Stany Zjednoczone będą gospodarzem aż trzech wydarzeń Formuły 1, z drugiej strony jednak Niemcy nadal czekają na powrót do świata królowej motorspotru. Tak czy inaczej czekamy na pierwsze zgaśnięcie czerwonych świateł w Madrycie!


Zobacz również: CES 2024: Hisense rewolucjonizuje technologię Laser TV

Źródło: @F1 na x.com / Ilustracja wprowadzenia: www.formula1.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?