F1 : Kevin Magnussen znowu kierowcą dryżyny Hass!

Amerykańska drużyna Hass ze względu na trwającą agresją Rosji postanowiła zerwać kontrakt zarówno z Uralkali jak i Mazepinem. Spekulowanym zastępstwem na stanowisko kierowcy był Fitipaldi, jednak to Kevin Magnussen wraca po roku przerwy do F1!

Kevin Magnussen podpisał wieloletni kontrakt na sensacyjny powrót do Formuły 1 z drużyną Haas w 2022 roku. Po jeździe w F1 dla McLarena (2014-15) i Renault (2016), Magnussen ścigał się dla Haasa od 2017 roku aż do jego odejścia ze sportu pod koniec sezonu 2020. Duński kierowca przeniósł się następnie do Stanów Zjednoczonych, biorąc udział w samochodach sportowych i IndyCar. W 2022 r. miał dołączyć do drużyny Peugeot World Endurance Championship. Jednak Magnussen zamiast tego nieoczekiwanie wróci do Formuły 1. Zostanie partnerem drugiego kierowcy Micka Schumachera w nadchodzącym sezonie, po decyzji Haasa  o rozwiązaniu umowy Mazepina ze skutkiem natychmiastowym.

Szef zespołu Guenther Steiner powiedział: „Cieszę się, że mogę powitać Kevina Magnussena z powrotem w Haas F1 Team. Szukając kierowcy, który mógłby wnieść wartość do zespołu, nie wspominając o bogatym doświadczeniu w Formule 1, Kevin był dla nas prostą decyzją.”

 Zobacz również: F1 Manager zapowiedziany! Gratka dla fanów motorsportu?

Źródło: F1 / Ilustracja wprowadzenia: Twitter @KevinMagnussen

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?