F1: McLaren zaprezentował specjalne malowanie na Grand Prix Monako!

Podczas Grand Prix Monako w ten weekend McLaren wystąpi w barwach inspirowanych Ayrtonem Senną w kolorze żółtym, zielonym i niebieskim.

Senna na stałe zapisał się w historii Formuły 1 jako legenda tego sportu. Trzykrotny mistrz świata odnosił największe sukcesy w zespole McLarena, którego to barwy reprezentował w latach 1988–1993. 35 razy cieszył się z tym zespołem pierwszym miejscem na podium, przypieczętowując cztery mistrzostwa konstruktorów. Te liczby nadal robią wrażenie, a historia i kariera Senny jest wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń młodych kierowców.


„Zespół z dumą świętuje niezwykłe życie i dziedzictwo wyścigowe Ayrtona Senny poprzez barwy McLarena. Jego wpływ na McLarena jest ogromny, nie tylko dzięki jego rekordom wyścigowym, ale także obecności w zespole, a teraz jego dziedzictwu, więc to zaszczyt ścigać się dla niego na jego najbardziej udanym torze w jego zielonych, żółtych i niebieskich barwach.  Ponieważ przypada 30. rocznica jego śmierci, zespół postanawia uczcić jego życie na jednym z jego ulubionych torów, gdzie odnosił największe sukcesy, czyli w Monako. Nie możemy się doczekać wyścigów w tych żywych i pięknych barwach w ten weekend” – powiedział dyrektor generalny McLarena, Zak Brown.Malowanie to prezentuje się znakomicie i z pewnością będzie się rzucać w oczy podczas weekendu wyścigowego. Czy sprawi jednak ono, że McLaren pojedzie na tyle szybko, by odnieść zwycięstwo na ulicach tego księstwa? Przekonamy się o tym już niedługo!


Zobacz również: Acer Swift 14 AI – nowa era sztucznej inteligencji

Źródło i zdjęcia: www.formula1.com / media.formula1.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?