FIFA 23 będzie ostatnią odsłoną serii od EA! Koniec współpracy z federacją piłkarską

Od pewnego czasu słychać było, że EA ma problem z dogadaniem się z FIFA na temat przedłużenia licencji na popularną serię o piłce nożnej. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej ma podobno sama tworzyć serię FIFA lub też porozumieć się z innym studiem. To jak na razie plotki, ale pewnym jest, że EA nie będzie już wydawać gier pod tytułem FIFA!

Firma Electronic Arts Inc ogłosiła, że w 2023 roku jej słynne na całym świecie gry piłkarskie zostaną przeniesione pod nową markę EA SPORTS FC. Dzięki temu EA będzie w stanie dostarczać coraz to większej społeczności najlepsze na świecie interaktywne doświadczenia sportowe we współpracy z ponad 300 partnerami z całego świata piłki nożnej.

EA SPORTS FC będzie dla EA platformą do wprowadzania innowacji oraz tworzenia i rozwijania nowych doświadczeń. Dzięki niej ożyją kolejne elementu sportu i zostanie wykorzystana siła ponad 150 milionów fanów w globalnych grach piłkarskich EA SPORTS. W kolejnych nadchodzących latach siła ta obejmie też setki milionów nowych fanów.

Zobacz również: Nintendo Switch i PS5 – poznaliśmy raporty sprzedaży!

fot. materiały prasowe / FIFA 22

Naszą wizją EA SPORTS FC jest stworzenie największego i najbardziej znaczącego klubu piłkarskiego na świecie, w epicentrum piłkarskiego fandomu. Od prawie 30 lat tworzymy największą społeczność piłkarską na świecie – z setkami milionów graczy, tysiącami partnerów-sportowców, setkami lig, federacji i drużyn. EA SPORTS FC będzie klubem dla każdego z nich, a także dla fanów piłki nożnej na całym świecie

– powiedział Andrew Wilson, CEO Electronic Arts.

Zobacz również: FIFA 22 – recenzja gry. Niby znowu to samo, a kupić i tak trzeba

Wprowadzenie EA SPORTS FC nie będzie miało wpływu na żadną z obecnych gier piłkarskich EA SPORTS na świecie, a EA i FIFA są podekscytowane faktem, że jeszcze tej jesieni dostarczą najbardziej rozbudowaną grę EA SPORTS FIFA w historii. Ostateczna wersja gry FIFA będzie zawierać więcej trybów gry, funkcji, drużyn, lig, zawodników i zawodów niż jakakolwiek poprzednia edycja. Na fanów czeka możliwość doświadczenia tych innowacji w całym ekosystemie EA SPORTS FIFA, w tym w grze FIFA Mobile, FIFA Online 4 i esporcie.

Jesteśmy wdzięczni za wieloletnią, wspaniałą współpracę z FIFA.  Przyszłość światowej piłki nożnej rysuje się w jasnych barwach, a grupa fanów na całym świecie nigdy nie była tak silna.  Mamy niesamowitą okazję, aby umieścić EA SPORTS FC w samym sercu tego sportu i dostarczyć jeszcze więcej innowacyjnych i autentycznych wrażeń rosnącej liczbie fanów piłki nożnej.

– skomentował Wilson.

EA stworzyła najbardziej rozbudowaną i wszechstronną sieć partnerstw oraz licencji w branży sportowej. Wszystko w imię dostarczania fanom na całym świecie prawdziwie wciągających doświadczeń. EA SPORTS FC będzie jedynym miejscem, w którym fani będą mogli zagrać między innymi w kultowe rozgrywki UEFA Champions League, UEFA Europa League, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesligę, LaLiga, Serie A, MLS oraz wiele innych. Szeroki ekosystem licencjonowanych treści EA pozwoli na zaoferowanie niezrównanej autentyczności w grach piłkarskich EA SPORTS, teraz i przez wiele kolejnych lat.

Źródło i ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor działu Gaming i Mobile

Kontakt: m.chrzczonowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?