REKLAMA

FPS Boost na Xboxie zaprezentowany. Dostaniemy więcej klatek w starszych produkcjach!

Technologia podrasowująca tytuły z poprzednich generacji była już zapowiadana przed premierą Xboxa Series X|S, niestety funkcjonalności nie dostaliśmy wraz z premierą nowej konsoli. Okazuje się jednak, że nad FPS Boost nadal są prowadzone prace.

Nowa generacja konsol daje nową jakość, ale niestety głównie w najnowszych tytułach. Wiele gier z poprzednich generacji – które możemy ogrywać dzięki wstecznej kompatybilności –  nie potrafi wykorzystać skoku wydajnościowego i po prostu działa dokładnie tak, jak na Xboxie One. Tylko część produkcji mogła liczyć na odblokowanie klatek czy wyższą rozdzielczość, ale o to musieli zadbać twórcy gry. Teraz ma się to zmienić, a to za sprawą nowe technologii FPS Boost.

REKLAMA

Zobacz również: Microsoft wprowadza nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do Xbox

Jak podaje Microsoft, FPS Boost ma oferować w starszych tytułach zwiększenie liczny klatek na sekundę nawet czterokrotnie! Robi wrażenie. Może to być mocny argument za przeniesieniem się na nową generację, bo rozgrywka w 60 czy nawet 120 klatkach na sekundę to zupełnie inna bajka niż w 30. Funkcjonalność ma być jednak całkowicie opcjonalna i będzie można odpalić grę także w oryginalnym klatkarzu.

Microsoft zaprezentował już nawet pięć tytułów, które obecnie korzystają z technologii Boost FPS. Są to: Far Cry 4, Watch Dogs 2, UFC 4, Sniper Elite 4 oraz New Super Lucky’s Tale – w pierwszych czterech tytułach jest to wzrost z 30 kl/s do 60 kl/s, a w ostatnim nawet do 120 kl/s! Czekamy na więcej.

Źródło: Xbox News

REKLAMA

Redaktor działu Gaming i Mobile

Kontakt: m.chrzczonowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo