Fresh 'n Rebel Soul – sprawdzamy imponujący głośnik Bluetooth

Holendrzy z Fresh 'n Rebel to jedna z najbardziej zapadających w pamięć firm. Nie tylko przez wzgląd na z roku na rok coraz większą solidność wykonania produktów, ale także bardzo charakterystyczny, efektowny design, którego nie sposób przeoczyć w żadnym z dotychczasowych modeli. Tym razem przyszło nam przetestować prawdziwego lewiatana spośród ich pozycji. Czy gabaryty oznaczają w tym przypadku jakość? To właśnie staraliśmy się ocenić.

Z pudełka wyciągamy przewód AUX, USB-C i rzecz jasna słusznych rozmiarów (170 x 169 x 86 mm) głośnik o obłym kształcie. Firma ze znakiem kraba doprawdy się postarała, bo oprawa wygląda mi na o wiele bardziej staranną niż w większości dotychczasowych modeli. Połączenie aluminiowych części z metalicznym wykończeniem i mięciutką tkaniną „sandwich” w centralnej części dają naprawdę świetny efekt.

Do tego tradycyjnie znakomitym urozmaiceniem są różnorodne wersje kolorystyczne. Sam otrzymałem Safari Red, ale dostępne były także Dried Green, Storm Grey, Silky Sand, Deep Mauve, Brave Bronze i wreszcie Dive Blue. Każdy z takich egzemplarzy naprawdę robi spore wrażenie i nadaje urządzeniu odrębny styl. I oczywiście całość znakomicie zgrywa się z innymi modelami

Przejdźmy powoli do kluczowej części, czyli kwestii funkcjonalności Fresh 'n Rebel Soul. Wydaje mi się, że ze wszystkich głośników tej firmy właśnie on ma najbardziej uniwersalne brzmienie. Wszelkie bass, brzmienie, poziom głośności – wszystko jest na najwyższym poziomie w swoim przedziale cenowym. Wydaje się, że jakiej muzyki byśmy nie słuchali, i tak powinniśmy być zadowoleni z efektów. Czy będziemy przesłuchiwać klasyki, czy, dajmy  na to, post-rock – Soul powinien posłusznie dopasować się do konkretnych wymagań. Szczerze mówiąc, chciałbym poznać dokładną specyfikację tego sprzętu, ale nigdzie jej nie mogłem znaleźć. Tak czy inaczej trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś był nim rozczarowany.

Podsumowanie: Fresh 'n Rebel Soul to klasa sama w sobie. Tradycyjnie niezwykle wytrzymała i zarazem stylowa konstrukcja oferuje nam niespotykaną dotąd pod tym szyldem moc i siłę wyrazu. Polecić mogę każdej osobie, która potrzebuje potężnego sprzętu do słuchania w potencjalnie każdych możliwych warunkach.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo