Podsumowanie OpenAI Spring Update

Jesteśmy po „Wiosennej Aktualizacji” od OpenAI. Wydarzenie było krótkie, trwało nieco ponad 20 minut, ale było pełne “mięska”. Zaczęło się od motta firmy: “To ensure that artificial general intelligence benefits all of humanity.” . Ładne, podniosłe. Oby nie zostało usunięte po latach z kwitów firmy jak “Don’t be evil” od Google…

Web i desktop

Pojawi się aplikacja desktopowa i aktualizacja Web UI. W aplikacji desktopowej na przykład udostępniając ChatowiGPT ekran, ten może w czasie rzeczywistym pomagać rozwiązać problem, nad którym pracujemy. Co do aktualizacji aplikacji internetowej, to niewiele powiedziano o tym na pokazie.

GPT-4 za darmo!

GPT-4 będzie teraz darmowa i wszystkie dodatkowe funkcje, które dotychczas były dostępne tylko w wersji płatnej, jak na przykład GPT Store z ogromną ilością czatów wyspecjalizowanych do konkretnych zadań, np pisanie, liczenie, programowanie, analizowanie dokumentów, rozpoznawanie roślin, chorób ryb akwariowych i wielu, wielu więcej. Za darmo będzie możliwa też między innymi analiza dokumentów i zdjęć, których bardzo brakowało w wersji darmowej. Nowa aktualizacja ma też przynieść pamięć o wcześniejszych rozmowach i obsługę 50 języków.

Omnimodel

Omnimodel, czyli jednoczesna interakcja z czatem za pomocą tekstu, obrazów, głosu i wideo. W czasie rzeczywistym. Możemy napisać lub powiedzieć z czym mamy problem, pokazać to za pomocą kamery w telefonie lub udostępniając ekran w aplikacji i asystent poprowadzi nas informując głosowo co należy dalej zrobić. Ekspert i instruktor od wszystkiego w każdej kieszeni. Jeszcze większe wrażenie robi płynna interakcja w czasie rzeczywistym. Na pewno popularne będzie używanie asystenta jako tłumacza, sami zobaczcie jak to wygląda na nagraniu, uniwersalny tłumacz ze Star Treka jest już w sumie z nami.

Co nowego otrzymają użytkownicy wersji płatnej? Dla użytkowników wersji płatnej dostępnych będzie 5x więcej zasobów niż ma do dyspozycji darmowa wersja i ma działać 2x szybciej. OpenAI udostępni również API dla wersji GPT-4o.

Wszystkie nowości będą udostępniane użytkownikom stopniowo, ale najwyraźniej już się zaczęło:

ChatGPT update alert

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo