Gorące lato z grami wykorzystującymi technikę NVIDIA DLSS oraz ray tracing

Letnie upały mogą być bardzo doskwierające. Nadchodzi czas, który rozgrzeje graczy jeszcze bardziej, dzięki lawinie gier wykorzystujących techniki wspierane przez karty graficzne GeForce RTX. Już 22 czerwca zadebiutuje Lego Builder’s Journey z techniką DLSS i wsparciem dla ray tracingu. Tydzień później Doom Eternal otrzyma aktualizację wprowadzającą do gry DLSS oraz ray tracing. Następnie DLSS trafi 1 lipca do gry Rust. A to dopiero początek zapowiedzi.

Oto lista nowości:

Implementacje DLSS z ostatnich dni

Czerwiec był miesiącem obfitującym w gry z technikami RTX. Strzelanka Necromunda: Hired Gun ukazała się na samym początku miesiąca i już od dnia premiery wspiera DLSS. Technika ta trafiła do No Man’s Sky 3 czerwca. The Persistence otrzymała 11 czerwca łatkę wprowadzającą do gry zarówno DLSS jak i ray tracing. Rainbow Six: Siege posiada wsparcie dla DLSS od 14 czerwca. A dostępna w ramach wczesnego dostępu przygodowa gra akcji Chernobylite, polskiego studia The Farm 51, dostała obsługę DLSS jeszcze przed oficjalną premierą zaplanowaną na 28 lipca.

Dostępna od teraz: wtyczka DLSS do Unreal Engine 5

Firmy NVIDIA i Epic rozpoczęły erę ray tracingu w czasie rzeczywistym w grach wideo prezentując w 2018 roku demo Reflections, wykorzystujące silnik Unreal Engine 4. Obecnie ray tracing, DLSS i inne techniki NVIDIA są wbudowane bezpośrednio w Unreal Engine 4, pomagając programistom szybko i łatwo wzbogacić swoje gry o urozmaicone efekty oraz zwiększyć ich wydajność.

Epic przygotowuje obecnie silnik Unreal Engine 5, który w zeszłym miesiącu został udostępniony w ramach wczesnego dostępu. Od teraz twórcy gier mogą z łatwością dodawać wsparcie dla DLSS do swoich najnowszych projektów dzięki wydaniu wtyczki NVIDIA DLSS właśnie dla Unreal Engine 5. Jest ona dostępna za pośrednictwem Unreal Engine marketplace.

22 czerwca: Już jutro premiera gry LEGO Builder’s Journey wykorzystującej technikę DLSS oraz ray tracing

Lego Builder’s Journey to klimatyczna gra logiczna, która zadebiutowała jako popularna mobilna platformówka w Apple Arcade. Na tegorocznych targach Computex ogłosiliśmy, że pojawi się w rozszerzonej i udoskonalonej formie na PC, wykorzystując DLSS oraz ray tracing do renderowania najbardziej realistycznych klocków LEGO, jakie do tej pory widziano w jakiejkolwiek grze.

Lego Builder’s Journey zabłyśnie na PC wzbogacona o wykorzystujące ray tracing cienie, odbicia, okluzję otoczenia i globalną iluminacje oraz działająca szybciej dzięki technice NVIDIA DLSS. Lego Builder’s Journey to pierwsza gra w historii wykorzystująca ray tracing na silniku Unity.

22 czerwca: gracze korzystający z systemu Linux otrzymają wsparcie techniki DLSS w grach przeznaczonych dla API Vulkan w środowisku Proton

Obsługa NVIDIA DLSS dla gier uruchamianych w API Vulkan w środowisku Proton będzie możliwa od 22 czerwca. Umożliwi to graczom linuksowym wykorzystanie dedykowanych rdzeni Tensor, w które wyposażone są karty graficzne GeForce RTX, do zwiększenia liczby wyświetlanych klatek na sekundę w takich grach jak Doom EternalNo Man’s Sky czy Wolfenstein: Youngblood. Wsparcie dla tytułów wykorzystujących w środowisku Proton API DirectX pojawi się jesienią tego roku.

29 czerwca: Doom Eternal otrzyma poprawę jakości obrazu dzięki ray tracingowi oraz wzrost wydajności dzięki technice DLSS

DLSS oraz odbicia wykorzystujące ray tracing pojawią się w grze Doom Eternal 29 czerwca. Doom to kolejna popularna seria gier, która korzysta z pionierskich technik dla graczy firmy NVIDIA, aby zwiększyć ich wydajność oraz jakość obrazu.

1 lipca: Rust otrzyma wzrost wydajności dzięki DLSS

Facepunch Studios wprowadzi 1 lipca obsługę techniki NVIDIA DLSS do wieloosobowego survivalu Rust. W maju tego roku gra otrzymała wsparcie techniki NVIDIA Reflex, która zredukowała opóźnienia systemowe nawet o 38%, dzięki czemu rozgrywka stała się bardziej responsywna, a gracze korzystający z kart GeForce RTX jeszcze lepsi.

W najbliższych dniach czekają nas zapowiedzi kolejnych gier wykorzystujących techniki oferowane przez karty graficzne GeForce RTX. Mowa między innymi o Red Dead Redemption 2.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?