Hama Passion Chop – słuchawki idealne w podróży i na co dzień? Testowaliśmy je w Cannes!

Festiwal Filmowym w Cannes to dla każdego dziennikarza niezwykle aktywny czas. Wszyscy redaktorzy po tych dwóch tygodniach wracają do swoich miast i krajów niezwykle wykończeni, część z nich powraca również z wielką satysfakcją. Do tego drugiego potrzebne są wyjątkowe materiały, które w trakcie Festiwalu chce się stworzyć. W tym roku w przygotowywaniu i obrabianiu nagrań pomagały nam słuchawki firmy Hama, a dokładniej urządzenie Hama Passion Chop. Co o nich sądzę znajdziecie poniżej.

Bo jak słuchać to komfortowo i z klasą

Hama Passion Chop to nowe, bezprzewodowe słuchawki dokanałowe z ładowarką indukcyjną, które wyróżniają się kompaktową konstrukcją i przystępną ceną. Przeznaczone są głównie dla aktywnych osób uprawiających sport, ale nie tylko, bowiem są one również idealne w służbowych wyjazdach. Słuchawki mają formę małych pchełek, które wygodnie wpasowują się do małżowin usznych. Wyposażone są w przystawki (wingtips), które pomagają utrzymać je na miejscu podczas intensywnego ruchu. Dzięki temu doskonale nadają się do biegania, jazdy na rowerze czy szybkiego chodu z jednej sali projekcyjnej do drugiej. Obudowy słuchawek są wodoodporne (IPX4), co chroni je przed poceniem się i niewielkimi zachlapaniami podczas treningu. Zabezpieczenie przeciw bryzgowe wg IPX4 chroni przed wilgocią i zabrudzeniem, a dołączona ładowarka indukcyjna ma 10 W mocy. Waga każdej słuchawki to zaledwie 4 gramy, więc są praktycznie niewyczuwalne w uszach. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru jednej z trzech rozmiarów gumowych końcówek dousznych, co pozwala na idealne dopasowanie do kształtu uszu użytkownika.

Zobacz również: Panasonic SoundSlayer GNW10 – sprawdzamy naramienny głośnik gamingowy

Najważniejszy jest dźwięk

Słuchawki obsługują kodek AAC zapewniający lepszą jakość przesyłu dźwięku przez Bluetooth niż standardowy SBC. Powoduje to zwiększenie czystości dźwięku, z dobrze odwzorowanymi tonami średnimi i wysokimi. Słuchawki łączą się bezprzewodowo przez Bluetooth 5.0, co powinno zapewnić stabilne połączenie i zasięg do 10 metrów. Posiadają wbudowany mikrofon do prowadzenia rozmów, a także przyciski do obsługi odtwarzania muzyki, regulacji głośności i odbierania połączeń. W ten oto sposób możemy cieszyć się prawie tak dobrym dźwiękiem, jak na sali projekcyjnej, a jednocześnie wygodnie kontaktować się z dziennikarzami pracującymi w redakcji. Czas pracy na jednym naładowaniu to około 4 godziny, co jest typowym rezultatem dla tego typu słuchawek. Dzięki dołączonej ładowarce indukcyjnej można je szybko i wygodnie naładować, umieszczając je w dedykowanym gnieździe. Pełne naładowanie zajmuje około 2 godzin.

Hama Passion Chop to ciekawa propozycja dla osób aktywnych, poszukujących kompaktowych i wygodnych słuchawek bezprzewodowych do uprawiania sportu i pracujących w wielu miejscach na raz. Ich niewątpliwą zaletą jest wodoodporna konstrukcja z przystawkami usznymi, możliwość dopasowania końcówek dousznych oraz ładowarka indukcyjna w zestawie.

Przy sugerowanej cenie detalicznej 179,90 zł są to słuchawki warte rozważenia, zwłaszcza dla osób ceniących sobie mobilność i wygodę.

 

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
,

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?