Hisense A85H – testujemy świetny model OLED

Firma Hisense w dalszym ciągu prężnie się rozwija, a rok 2022 to naprawdę mocny i zróżnicowany atak z ich strony. Jednym ze zdecydowanie ciekawszych modeli, jakie znalazły się w dystrybucji w naszym kraju, jest A85H. Spójrzmy zatem, co ten OLED ma do zaprezentowania.

Po rozpakowaniu i stosunkowo prostym złożeniu naszym oczom ukazuje się urządzenie o dość minimalistycznym designie. Uwagę zwraca bardzo wygodna podstawa, która pozwala całkiem wygodnie jak na gabaryty telewizora przesuwać ekran pod inny kąt. Mamy aż cztery wejścia HDMI, a co najważniejsze jeden z nich oferuje pełną obsługę standardu HDMI 2.1, dającego takie niezbędne dziś funkcje jak AMD FreeSync, 4K120H czy VRR. Znajdziemy do tego m.in. dwa porty USB (2.0 oraz 3.0), Ethernet czy oczywiście wejście na słuchawki oraz bezprzewodowe Wi-Fi czy Bluetooth. Dostajemy do tego standardowy, całkiem wygodny pilot pozwalający nam bezpośrednio skorzystać z typowych funkcji telewizora.

Hisense A85H jest też oficjalnym TV nadchodzących mistrzostw świata w piłce nożnej, toteż nie mogło u niego zabraknąć trybu sportowego, świetnie adaptującego się do wydarzeń sportowych (120 Hz odświeżania ekranu także robi swoje). I muszę przyznać, że oglądając nam spotkania piłkarskie rzeczywiście mogłem poczuć ich dynamikę. No i oczywiście gigantyczną różnice robią matryce OLED ze swoim niesamowitym efektem czerni i nieskończonym poziomem kontrastu dzięki opcji wyłączenia pikseli. A85H oferuje również wsparcie dla wszystkich formatów HDR, które obecnie są w użyciu, w tym HDR10, HDR10+, Dolby Vision czy HLG. Swoje robi także tryb Filmmaker, dzięki któremu kinomani mogą obejrzeć daną produkcję tak, jak życzyłby sobie tego reżyser.

Jeśli chodzi o eksplorowanie funkcji telewizora, tutaj tradycyjnie wita nas VIDAA – czyli ichni odpowiednik Smart TV. Wszystko działa znakomicie, menu zaś ułożone jest bardzo intuicyjnie, więc nie powinno być większych kłopotów z użytkowaniem. Dla chętnych dostępne jest także sterowanie głosem Hands-Free dzięki wbudowanemu do urządzenia mikrofonowi. Tradycyjnie muszę podkreślić brak dostępności w VIDAA tak powszechnych platform jak HBO Max czy Canal+, co zmusza do uruchamiania ich poprzez zewnętrzne urządzenia. Pozostaje jednak liczyć, że z czasem firma wreszcie zajmie się tą kwestią.

Podsumowanie: Hisense A85H bez wątpienia należy do najbardziej wyróżniających się modeli. Audiowizualny przepych, masa wygodnych, najnowszych funkcji i oczywiście ekran OLED najwyższej jakości sprawdzają się po prostu świetnie i mogą być ozdoba każdego salonu.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?