Lenovo IdeaPad Gaming 3 – recenzja laptopa dla fanów gamingowych wrażeń!

Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 powstał w jednym celu – aby wprowadzić Cię na najwyższe szczeble gamingowej drabiny. Tam, gdzie technologia Ray Tracingu czyni wirtualne światy jeszcze bardziej realistycznymi, a fps-y utrzymują się na poziomie zapewniającym komfortową rozgrywkę. Wewnątrz laptopa na Twoje e-sportowe sukcesy pracują m.in.: ultra wydajny procesor oraz karta graficzna GeForce RTX. Efekty ich pracy ujrzysz w rozdzielczości Full HD na wysokiej jakości ekranie. Podejmij wyzwanie i dołącz do wirtualnych pojedynków z laptopem Lenovo IdeaPad Gaming 3-15.

Po pierwsze – parametry techniczne.

Procesor i7-11370H
Rozdzielczość 1920 x 1080
Karta graficzna RTX 3050 90W
Pamięć RAM 16 GB
Dysk 512 GB SSD
Ekran 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 250nits Anti-glare, 60Hz

Design – czyli ważna sprawa dla fanów gamingowego sprzętu

Testowany przeze mnie Lenovo IdeaPad Gaming 3 wygląda jak małe, pełne niespodzianek pudełko dla graczy. Mamy tutaj ciekawy system odprowadzania ciepła, czyli boczne „żeberka”. Sam laptop w ciemnym kolorze i naprawde dobrym podświetleniem wygląda bardzo dobrze.

Obraz i kolory

Grałem w różne gry, czy to dynamiczne bardziej bądź mniej, jednak oddanie barw ani maksymalna jasność (300 nitów) nie stoją na najwyższym poziomie, jednak absolutnie wystarczają one do grania czy oglądania filmów. Oczywiście w kontekście samego gamingu przydałoby się mieć monitor z odświeżaniem 120 Hz, jednak tutaj musimy zadowolić się 60Hz.

Wrażenia z rozgrywki

IdeaPad Gaming 3 testowałem w naprawdę wielu grach. Począwszy od Strażników Galaktyki, a kończąc na FIFIE. Co do Fify, monitor zdecydowanie nie nadaje się do tego typu gier, obraz jest trochę za mały do tak dynamicznej rozgrywki, jednak same jego osiągi w nowych tytułach takich jak np. God of War na PC, zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. W większości tytułów przy dobrze skorygowanych ustawieniach mogłem grać w przynajmniej 60 klatach, nie tracąc na jakości.

Ostateczne podsumowanie okiem gracza

Laptop od Lenovo to jak dla mnie w cenie około 4000zł jeden z lepszych produktów na rynku. Mogłem w bardzo wygodny sposób odpalić kilka tytułów i cieszyć się z ciekawej rozgrywki. Jak wspominałem wcześniej, największym mankamentem dla graczy jest tutaj rozmiar ekranu, jednak licząc się z kupnem laptopa, musimy liczyć się także z mniejszą wielkością ekranu niż przy graniu na PC.

Pasjonat gamingu i nowinek technologicznych.

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo