LG będzie opracowywać pionierskie technologie przyszłej mobilności

Firma LG Electronics poinformowała, że stała się dziewiątym członkiem organu zarządzającego Scalable Open Architecture for Embedded Edge (SOAFEE). Jest to globalny organ doradczy, który przewodzi rozwojowi technologii pojazdów definiowanych programowo (SDV) i innych innowacyjnych rozwiązań dla przyszłej mobilności. W skład tego konsorcjum wchodzi obecnie ponad 100 firm.

Inicjatywa SOAFEE, założona przez firmę Arm i innych liderów branży, to grupa robocza obejmująca globalnych producentów samochodów, dostawców półprzewodników, dostawców oprogramowania open-source i niezależnych dostawców oprogramowania, a także liderów technologii chmurowych. Jej celem jest stworzenie architektury chmurowej do zastosowań motoryzacyjnych o różnym stopniu krytyczności. Oferuje również referencyjne realizacje open-source, aby ułatwić zarówno komercyjne, jak i niekomercyjne zastosowania w tej dziedzinie. LG dołącza do organu zarządzającego SOAFEE, którego pozostałymi członkami są Arm, AWS, Bosch, CARIAD, Continental, Red Hat i SUSE.
Firma LG jest aktywnym uczestnikiem SOAFEE od marca 2022 roku, kiedy to została członkiem SOAFEE z prawem głosu. Wyróżniona za swoją wiedzę oraz ciągły wkład w rozwój SDV i powiązanych technologii firma przejmuje teraz większą rolę jako ważny członek organu zarządzającego.
Firma LG, uchodząca za pioniera w dziedzinie przyszłej mobilności, została doceniona za odkrycie nowych scenariuszy wykorzystania technologii chmurowych w pojazdach, a także za badania nad weryfikacją technologii, które przybliżają sektor motoryzacyjny do wdrożenia pojazdów definiowanych programowo (SDV). LG zamierza wykorzystać swoją przełomową pracę i umocnić pozycję lidera technologicznego poprzez rozszerzenie współpracy z innymi globalnymi firmami dążącymi do stworzenia solidnego ekosystemu SDV.
Podczas wrześniowych targów IAA Mobility 2023 w Monachium firma LG przedstawiła swoje poglądy na temat wpływu pojazdów SDV na przyszłą mobilność i opisała, jak aktywnie przygotowuje się do tej nowej ery technologii jazdy. Dzięki doświadczeniu w systemach informacyjno-rozrywkowych pojazdów (IVI) firma jest w stanie tworzyć różnorodne rozwiązania obejmujące komputery pokładowe, komunikację samochodową i systemy operacyjne pojazdów. Będą one cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ rynek pojazdów definiowanych programowo (SDV) stale ewoluuje i rozwija się.

W LG bardzo cieszymy się z dołączenia do organu zarządzającego SOAFEE i mamy nadzieję na współpracę z innymi liderami branży w celu opracowywania pionierskich technologii SDV. W ramach przygotowań do ery SDV firma LG zapewniła sobie konkurencyjność w dziedzinie inforozrywki, telematyki i ADAS. Zamierzamy też aktywnie uczestniczyć w tworzeniu odpowiednich standardów branżowych – powiedział Seok-hyun Eun, prezes LG Vehicle Component Solutions Company.

Źródło: informacja prasowa

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?