REKLAMA

Lutowy sterownik Studio dla kart graficznych GeForce już dostępny z poziomu nowego oprogramowania NVIDIA App

Nowe oprogramowanie NVIDIA App, nieodzowny asystent dla twórców i graczy korzystających z kart graficznych NVIDIA w swoich komputerach stacjonarnych i laptopach, jest już dostępne do pobrania w wersji beta.

NVIDIA App integruje Panel sterowania NVIDIA z aplikacjami GeForce Experience oraz RTX Experience, przez co upraszcza proces aktualizowania komputera o najnowsze sterowniki NVIDIA, a także pozwala na szybki dostęp i instalowanie oprogramowania NVIDIA Studio, w tym NVIDIA Broadcast czy NVIDIA Omniverse.

REKLAMA

Twórcy mogą już pobrać z oprogramowania NVIDIA App lutowy sterownik Studio, aby uzyskać najnowsze aktualizacje zaprojektowane specjalnie w celu optymalizacji programów kreatywnych.

Dostępne jest także nowe narzędzie ulepszania mowy (Enhance Speech) w aplikacji Adobe Premiere Pro. Funkcja akcelerowana przez karty graficzne NVIDIA RTX usuwa niepożądane szumy i poprawia jakość dialogów, dzięki czemu brzmią one jak profesjonalnie nagrane.

REKLAMA

Z kolei filmowiec James Matthews wkroczył do studia NVIDIA, aby podzielić się procesem twórczym stojącym za jego filmem krótkometrażowym Dive, który stworzył wykorzystując kartę graficzną GeForce RTX 4070 i akcelerowane przez AI funkcje w jego laptopie ASUS Zenbook Pro z certyfikatem NVIDIA Studio.

NVIDIA zachęca również do przetestowania narzędzia Chat with RTX, które jest dostępne bezpłatnie dla posiadaczy kart graficznych GeForce RTX serii 30 i 40. Demo technologiczne umożliwia użytkownikom szybkie uzyskiwanie spersonalizowanych informacji z ich własnych plików i treści poprzez połączenie tych danych z wielkim modelem językowym na pecetach wyposażonych w kartę graficzną RTX, w celu uzyskania bezpiecznej i lokalnej generatywnej sztucznej inteligencji.

Więcej informacji na temat oprogramowania NVIDIA App oraz warsztatu Jamesa Matthews można znaleźć w najnowszym wpisie na blogu In the NVIDIA Studio.

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo