ME60X, nowy wzmacniacz sygnału WiFi 6 od Mercusys

Mercusys ME60X to niedrogi, łatwy w obsłudze i niezawodny wzmacniacz sieci bezprzewodowej. Urządzenie świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie sygnał z routera jest zbyt słaby do sprawnej transmisji danych – na przykład w dużym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym.

ME60X pracuje w standardzie WiFi 6 i oferuje prędkości do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Za jego zasięg odpowiadają dwie zewnętrzne, regulowane anteny o wysokim zysku wpierane przez technologię Beamforming, która ukierunkowuje sygnał WiFi w stronę urządzeń klienckich, zapewniając im w ten sposób lepszy zasięg i prędkości transmisji.

Dzięki zgodności z EasyMesh, ME60X pozwala na stworzenie domowej sieci Mesh z dowolnym routerem obsługującym ten standard, niezależnie od producenta.

Urządzenia niewyposażone w kartę Wi-Fi takie jak np. starsze telewizory smart, konsole czy komputery stacjonarne podłączymy wbudowanym we wzmacniacz gigabitowym portem. ME60X może pracować również jako Access Point Wi-Fi 6.

Wzmacniacz oferuje najnowszy standard szyfrowania WPA3, zapewniając tym samym bezpieczeństwo sieci WiFi oraz skuteczną ochronę sieci przed cyberatakami.

Wbudowany wskaźnik siły sygnału pozwoli w prosty sposób znaleźć optymalne miejsce dla wzmacniacza.

Konfiguracja urządzenia jest niezwykle intuicyjna i można jej dokonać na trzy sposoby: poprzez mechanizm WPS, aplikację mobilną lub klasyczny interfejs przeglądarkowy. Korzystając z aplikacji MERCUSYS dostępnej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android użytkownik może także monitorować stan wzmacniacza, kontrolować jego funkcje oraz zmieniać jego ustawienia.

Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją, a jego cena to około 180 zł brutto.

Więcej informacji na temat wzmacniacza ME60X na stronie Mercusys.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?