Microsoft Flight Simulator: najwyższa wydajność dzięki kartom graficznym GeForce RTX serii 30

Gra Microsoft Flight Simulator od dnia premiery stała się wymagającym testem możliwości kart graficznych. Ten next-genowy symulator realistycznie odwzorowuje popularne modele samolotów wraz z dokładną powierzchnią naszej planety, a dzięki darmowym aktualizacjom otrzymujemy dopracowane mapy najczęściej odwiedzanych miast i lotnisk na całym świecie.

Jednak realizm rozgrywki ma swoją cenę, a Microsoft Flight Simulator wymaga dużej mocy obliczeniowej karty graficznej.

Digital Foundry przygląda się wymaganiom sprzętowym stawianym przez Microsoft Flight Simulator

Aby pokazać co gwarantuje zmiana karty graficznej na szybszą firma NVIDIA zwróciła się do redakcji Digital Foundry. Stworzyli oni oskryptowane benchmarki z optymalizowanymi ustawieniami dla Dohy, Nowego Jorku, Tokio i Londynu.

Testy wykazały, że karty graficzne GeForce RTX serii 30 zapewniają średnio dwukrotny wzrost wydajności w porównaniu do kart GeForce GTX serii 10, co przekłada się na znacznie szybszą, płynniejszą i bardziej responsywną rozgrywkę. Różnica pomiędzy kartami GeForce RTX serii 30 a RTX serii 20 to nawet 53%.

Z wynikami można zapoznać się tutaj:

GeForce Garage zabiera nas w przestworza dzięki wyjątkowej platformie dla Microsoft Flight Simulator

Zespół NVIDIA GeForce Garage, złożony z profesjonalnych moderów oraz entuzjastów najnowszych technologii, stworzył wyjątkowy komputer, dedykowany grze Microsoft Flight Simulator, z imponującym kokpitem wykorzystującym rozwiązania firm Logitech G oraz Next Level Racing. Jest on wyposażony w kartę graficzną GeForce RTX 3080, chłodzoną wodą dzięki blokowi firmy EK, która wyświetla obraz z gry w trybie Surround na trzech 65-calowych telewizorach LG CX OLED w rozdzielczości 5760×1080.

Karta graficzna GeForce RTX 3080 nagrodą w konkursie związanym z grą Microsoft Flight Simulator

NVIDIA uruchomiła konkurs, w którym można wygrać kartę graficzną GeForce RTX 3080 oraz grę Microsoft Flight Simulator w wersji Premium Deluxe Edition. Aby wziąć w nim udział, należy wykonać zrzut ekranu przedstawiający wymarzone miejsce lub ulubioną wakacyjną lokalizację, korzystając z wbudowanego w grze Microsoft Flight Simulator trybu fotograficznego.

Zasady konkursu znajdują się na forum gry Microsoft Flight Simulator, a jego regulamin na stronie https://www.nvidia.com/en-us/geforce/contests/microsoft-flight-simulator-screenshot-giveaway/.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?