REKLAMA

Microsoft xCloud w przeglądarce na pierwszych screenach!

Usługa streamingowa Microsoftu, gdzie ograć możemy cześć bogatego katalogu Game Pass, jak dotąd działa jedynie mobilnie na urządzeniach z androidem. Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce usługi doczekają się także pecetowi gracze.

Pierwsze informacje o poszerzeniu odbiorców streamingowej usługi gamingowej Microsoftu pojawiły się jeszcze w poprzednim roku. Granie w chmurze na urządzeniach z androidem sprawdza się bardzo dobrze, dlatego też udostępnienie takiej samej możliwości posiadaczom PC-ów zdawało się kwestią czasu. Obecnie w tym segmencie króluje GeForce NOW, który za miesięczną opłatę umożliwia granie strumieniowe w tytuły zgromadzone na przykład na naszym koncie Steam.

REKLAMA

xCloud

REKLAMA

Zobacz również: Metro Exodus Enhanced Edition – gra powróci z DLSS 2.0 oraz lepszą wersją ray tracingu

Usługa Microsoftu pozwala za to w ramach abonamentu Game Pass na dostęp do kilkuset gier. Posiadając aktywną substancję, możemy korzystać z bogatej biblioteki na konsolach Xbox, PC oraz właśnie w usłudze xCloud. Możliwość uruchomienia gier poprzez streaming może uszczęśliwić szczególnie osoby posiadające budżetowe blaszaki czy leciwe laptopy. Po starcie usługi xCloud na PC będziemy mogli zagrać w bardziej wymagające produkcje na sprzęcie nawet za niewielkie pieniądze.

Ogrywanie katalogu Game Pass na PC będzie możliwe przez przeglądarki Google Chrome czy Microsoft Edge oraz poprzez aplikację Xbox na Windows 10. Ciekawie brzmią także doniesienia, iż xCloud ma działać w przeglądarkach na urządzeniach Apple – oznaczałoby to w końcu obecność usługi na iPhonach oraz iPadach.

xCloud

Źródło: theverge.com 

REKLAMA

Redaktor działu Gaming i Mobile

Kontakt: m.chrzczonowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo