Mozilla Firefox ze wsparciem techniki NVIDIA RTX Video

Dzięki technologii NVIDIA RTX Video, użytkownicy mogą cieszyć się wysokiej jakości filmami bez konieczności posiadania drogich narzędzi do obróbki wideo. Ta zaawansowana technologia automatycznie poprawia jakość obrazu poprzez analizę i ulepszanie detali, kolorów i kontrastu. Dzięki temu możliwe jest oglądanie ulubionych produkcji w jeszcze większym komforcie i realizmie.

Nie tylko poprawia jakość obrazu, ale także może pomóc w redukcji zakłóceń i szumów audio, co pozwala na lepsze doświadczenie dźwiękowe podczas oglądania filmów. Dzięki temu użytkownicy mogą całkowicie zanurzyć się w fabule i atmosferze filmu, bez rozpraszających czynników.

Mozilla Firefox to kolejna popularna przeglądarka internetowa, która wykorzystuje opartą na AI technikę NVIDIA RTX Video. Filmy przesyłane strumieniowo na komputery osobiste i stacje robocze wyposażone w karty graficzne NVIDIA GeForce RTX będą zdecydowanie ostrzejsze i bardziej szczegółowe, bez konieczności korzystania z pliku źródłowego o wyższej rozdzielczości.

W ramach cyklu AI Decoded omówiono działanie techniki RTX VideoSkłada się ona z dwóch komponentów:

  • RTX Video Super Definition podwyższa jakość filmów o niskiej rozdzielczości, zapewniając czystszy i wyraźniejszy obraz. Sieć neuronowa, wytrenowana przy użyciu głębokiego uczenia, analizuje materiał wideo w niższej rozdzielczości, aby przewidzieć, jak powinna wyglądać jego wersja w wyższej jakości. Następnie specjalny algorytm łączy ten obraz z tradycyjnie przeskalowanym wideo, co eliminuje artefakty kompresji i wyostrza ostateczny obraz wyjściowy.
  • RTX Video HDR wykorzystuje AI, aby przeanalizować wideo w jakości SDR i dodać informacje z szerokiego zakresu dynamiki HDR10, poprawiając jakość obrazu, jego szczegóły oraz intensywność kolorów.

W dzisiejszych czasach, kiedy jakość obrazu i dźwięku odgrywa ogromną rolę w doświadczeniu filmowym, technologia NVIDIA RTX Video staje się coraz bardziej niezbędnym narzędziem dla wszystkich miłośników kina. Dzięki niej możliwe jest korzystanie z wysokiej jakości materiałów wideo na różnych platformach i urządzeniach, co sprawia, że oglądanie filmów staje się prawdziwą przyjemnością dla wszystkich.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?