Najciekawsze premiery samochodów elektrycznych w 2024 roku – RANKING

Rynek motoryzacyjny coraz większą uwagę skupia na samochodach elektrycznych. Coraz więcej aut zasilanych prądem pojawia się w ofercie salonów samochodowych co sprawia, że nie lada wyzwaniem jest wybór jednego spośród wielu dostępnych modeli. Z roku na rok gama tych pojazdów powiększa się o kolejne wydania i w tym roku nie jest inaczej. 2024 pełny jest ciekawych premier elektryków, dlatego też sporządziliśmy ranking pięciu – naszym zdaniem – najbardziej wartych uwagi premier samochodów elektrycznych w bieżącym roku.


Hyundai Casper EV

Najmniejszy z modeli w naszym rankingu znajduje w nim swoje miejsce nie bez powodu. Hyundai Casper EV według doniesień ma być przystępnym cenowo elektrykiem i prekursorem w kontekście wyścigu koncernów motoryzacyjnych w zakresie niedrogich pojazdów elektrycznych. Samochód ma kosztować około 90 tys. zł, co ma umożliwić usunięcie oczywistej bariery wejścia dla wielu nabywców. Nie mamy jeszcze potwierdzonych informacji o zasięgu i jednostce napędowej tego auta, jednak jeśli będą na tyle atrakcyjne w stosunku do ceny, można  spodziewać się także jeszcze większego wzrostu zainteresowania tego typu pojazdami i prawdopodobnie początku większej produkcji niskobudżetowych elektryków. Szef francuskiego oddziału koreańskiej marki potwierdził debiut nowego modelu w Europie w III kwartale 2024 roku.


Źródło: Hyundai


CUPRA Tavascan

CUPRA Tavascan to pierwszy zapowiedziany SUV Coupe barcelońskiej marki. W zależności od wersji samochód ten posiadać będzie zasięg do około 550 km, a jak zapewnia producent już w 7 minut naładujemy go do zasięgu 100km. Aspekt, na który marka przyłożyła szczególną uwagę to możliwość personalizacji tego modelu. Na etapie konfiguracji mamy będziemy mieli do wyboru rodzaje i kolory felg, czy też różne wersje kolorystyczne wnętrza, jak i koloru zewnętrznego. Ciekawą funkcją okazać się może Remote Park Assist, która to pozwalać ma na parkowanie zdalne za pomocą telefonu komórkowego. Cennik CUPRA Tavascan zostanie opublikowany na początku czerwca 2024 roku i wtedy to rozpocznie się możliwość składania zamówień na wybrany model.


cupraofficial.pl

Źródło: Cupra


Škoda Elroq

Czeska marka zapowiedziała rozwinięcie oferty o kolejne 6 modeli samochodów elektrycznych w ciągu najbliższych kilku lat. Najbliższa premiera pierwszego z nich przypada na jesień 2024 roku. Nie mamy wielu informacji na temat najnowszej Škody Elroq, bowiem kilka dni temu otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia poglądowe, które nadal nie zdradzają całkowitego wyglądu auta. Powiew świeżości ma stanowić napis Škoda na masce, zastępujący powszechnie rozpoznawane logo. Ze strony producenta możemy wyczytać, że przy projektowaniu postawiono na minimalistyczny wygląd połączony z funkcjonalnością. W zależności od wersji posiadać będzie silnik elektryczny na tylnej osi do napędu na tylne koła, bądź dwa silniki elektryczne w z napędem na wszystkie koła.


https://www.skoda.co.uk/new-cars/teaser/elroq

Źródło: Skoda


Kia EV3

Śmiało można powiedzieć, że Kia EV3 posiada najbardziej futurystyczny wygląd spośród modeli w tym zestawieniu. Kompaktowy SUV oprócz niesamowitego designu cechuje dopracowana areodynamika, bateria o pojemności 81,4 kWh dająca zasięg do 600 km, a także technologia sztucznej inteligencji AI Assistant. Jak możemy wyczytać ze strony koreańskiej marki, Kia EV3 „Pomieści pięć osób. Tysiące wprowadzi do świata elektromobilności.”. Czas pokaże, czy samochód ten rzeczywiście zrobi furorę i namieszka na rynku elektrycznych pojazdów. Nie znamy na ten moment ceny tego modelu, lecz wiemy, że Kia EV3 zadebiutuje w Polsce jesienią 2024 roku.


Źródło: https://www.kia.com/pl/modele/ev3/premiera/

Źródło: Kia


Renault 5 EV

Pojazdy elektryczne nie zawsze muszą iść w parze z futurystycznym wyglądem, co pokazuje najnowszy Renault 5 EV. Styl retro z pewnością wyróżnia ten samochód na tle innych elektryków. Auto dostępne będzie w dwóch wersjach – z baterią 40kWh oferującą zasięg do 300km, a także z mocniejszą, 52kWh zapewniającą zasięg do 400km. Z ciekawych dodatków można wymienić ponownie technologię sztucznej inteligencji, czy też podświetlane logo marki na masce. Najnowszy model francuskiej marki trafić ma do sprzedaży we wrześniu tego roku na swojej ojczystej ziemi, a na początku 2025 roku w naszym kraju.


https://www.renault.pl/samochody-elektryczne/renault5.html

Źródło: Renault


Zobacz również: Acer Swift 14 AI – nowa era sztucznej inteligencji

Ilustracja wprowadzenia: seatmedia.pl

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?