Najlepsze wakacyjne gadżety – co ze sobą wziąć w podróż?

Gadżety, które sprawią, że podróż przebiegnie w pełni po twojej myśli.

Jedną z najbardziej nielubianych rzeczy podczas planowania wakacji jest pakowanie się. Wyruszając w podróż musimy pamiętać o przeróżnych rzeczach, które mogą nam się potencjalnie przydać, a koniec końców zazwyczaj i tak czegoś zapominamy. Jednak czy wybieramy się na biwak, kemping czy nad jezioro, czy też lecimy samolotem za granicę na wymarzone wczasy, bądź robimy objazdową wycieczkę dookoła kraju – nieważne jaki cel swojej wędrówki obraliśmy, na pomoc by ułatwić i umilić nam taką wyprawę przychodzą gadżety, które powinny znaleźć się w każdym wycieczkowym zestawie. O czym więc jednak nie warto zapomnieć i spakować do swojej walizki w pierwszej kolejności?

Brak prądu – co poradzić?

Brak baterii w telefonie nie pozwala ci uchwycić pięknych chwil na zdjęciach lub połączyć się ze znajomymi? Mogłoby się wydawać, że rozwiązanie jest oczywiste, wystarczy naładować urządzenie, podpinając ładowarkę do kontaktu. Lecz co wtedy, gdy nie mamy możliwości ładowania, na przykład przebywając pod namiotem? Na pomoc przychodzi nic innego jak powerbank – sprzęt znany już od ponad 10 lat, jednak nadal często zapominamy o jego istnieniu. Często również posiadamy takie, których pojemność jest znacznie niższa od tej, której potrzebujemy. Warto więc wyposażyć się w solidnej jakości powerbank, taki jak na przykład Natec Trevi. Te kompaktowe urządzenie pozwala ładować do trzech urządzeń jednocześnie, dysponując pojemnością 10 000 mAh. Dodatkowo, powerbank jest niezwykle mały, dzięki czemu zajmuje mało miejsca i z łatwością zmieści się w małej kieszonce. W budowie jest dość prosty – waży 216 gramów, posiada diody informujące o aktualnym stanie baterii litowo-polimerowej, a przy tym wykorzystane materiały sprawiają wrażenie, że powerbank jest naprawdę solidnie wykonany. Co najważniejsze jednak to cena – wybrany model znajdziemy już za około 85zł, co jest naprawdę niską kwotą jak na kolejne, wielokrotne ładowania telefonu podczas wypoczynku bez prądu.Najlepsze rozwiązanie na długą podróż w głośnym otoczeniu

Czasem nie mamy wpływu na to, z kim będziemy podróżować – weźmy dla przykładu pociąg bądź samolot, kiedy to miejsca obok nas są zajmowane przez nieznanych nam ludzi. Czasem zdarzy się, że trafimy na płaczące niemowlę – w pełni potrafimy zrozumieć sytuację, jednak przy większym zmęczeniu płacz może po prostu stać się uporczywy. Najlepszym rozwiązaniem by odciąć się i wyciszyć od głośnego otoczenia są słuchawki bezprzewodowe – temat niejednokrotnie przerabiany na naszym portalu w recenzjach. Bardzo dobrym przykładem tego typu urządzenia są słuchawki Audictus Dopamine. W przeciwieństwie od słuchawek na kabel, podstawową funkcją oferowaną w słuchawkach TWS jest redukcja szumów. W przypadku Dopamine spisuje się ona naprawdę dobrze, a wydobywany dźwięk jest również przyzwoity. Jedno ładowanie wystarcza na około 3h ciągłego użytkowania, a liczbę tą możemy zwiększyć aż do piętnastu dzięki ładującemu etui. Słuchawki te kosztują na stronie producenta niecałe 150zł. Od słuchawek w tej cenie nie można oczekiwać wiele, jednak Dopamine zaspakajają te najpilniejsze oczekiwania i potrzeby, oferując czysty i po prostu dobry dźwięk. W moim personalnym odczuciu Audictus Dopamine to jedne z najlepszych słuchawek bezprzewodowych na rynku w tej półce cenowej, dzięki czemu dysponując małym budżetem na kilka dni przed podróżą możemy wyposażyć się w jakościowy sprzęt umilający naszą wyprawę.Chęć na wieczór przy muzyce? Podkręćmy głośność i basy!

Wyobraźmy sobie sytuację, w której mamy wynajęty domek letniskowy nad morzem i chcemy nieco pobawić się przy muzyce. Bądź po prostu jesteśmy fanami wakacyjnych utworów i chcemy wprowadzić letnią, wieczorną atmosferę w gronie najbliższych osób. Najlepszym sposobem, by umilić taki czas jest wyposażenie się w bezprzewodowy głośnik. Bo też nic innego jak nie to urządzenie potrafi rozkręcić każdą imprezę i spotkanie. Jednym z dobrych wyborów w tym wypadku jest głośnik Audictus Aurora Mini. Trzecie słowo oznacza, że jest to wersja mała, czyli taka, którą weźmiemy ze sobą dosłownie wszędzie. Oprócz tego, że głośnik oferuje naprawdę zadawalający dźwięk, wygląda również naprawdę rewelacyjnie, dzięki jego aż dziewięciu trybach podświetlenia RGB . Wodoodporność IPX6 sprawi, że głośnik ten znajdzie swoje zastosowanie również przy zabawach w basenie. Mimo, że bateria starczy na jeden wieczór nieustannego grania, tak cena rekompensuje niektóre niedociągnięcia. Głośnik ten znajdziemy już za około 130zł, co sprawia, że stosunek jakości do kwoty, jaką należy wyłożyć za Aurorę Mini jest jak najbardziej zachowany.Różne ładowarki do wielu urządzeń – po co to komu?

Ładowarka do telefonu, słuchawek, laptopa, głośnika bezprzewodowego… kabli może się nazbierać tyle, że zabiorą więcej miejsca niż o wiele bardziej potrzebne nam rzeczy. Po co więc zabierać tyle ładowarek, skoro możemy zabrać jedną? Natec Grayling to zasilacz power delivery (napięcie wejściowe wynosi od 110 do 240V, wyjściowe – 5V do 20V), który może zastąpić ładowarki dla wielu sprzętów, dzięki czemu w podróż zabierzemy tylko jedną zamiast kilku ładowarek. Ale jak to? Przecież laptop potrzebuje o wiele wyższego napięcia niż telefon. Producent wziął to pod uwagę i zadbał, żeby proces ładowania nie niósł za sobą żadnego ryzyka i niebezpieczeństwa. Automatyczny dobór parametrów ładowania do podłączonego urządzenia sprawia, że wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie. Dodatkowo dysponuje wielopoziomowym systemem zabezpieczeń – ochronę przed przeciążeniem (OL), zbyt wysokim napięciem i prądem (OV i OC), zwarciem (SC) a nawet przegrzaniem (OT). Dlatego też Natec Grayling sprawdzi się jako ładowarka do większości urządzeń obsługujących gniazdo USB-C. Model ten waży prawie tyle samo co wspominany na początku powerbank, a kompaktowość również ma być cechą, dzięki której nie sprawi problemów w podróży.Dobrze, tylko gdzie to wszystko spakować?

W zależności od destynacji, będziemy musieli spakować mniej czy więcej przedmiotów. Jednak w obu przypadkach warto wziąć pod uwagę plecak, w którym przetransportujemy wszystkie nasze technologiczne bajery. Tak też najlepiej sprawdzi się plecak, który również posłuży nam do przenoszenia laptopa. Natec Bahral oprócz tego, że przeznaczony jest do przenoszenia laptopów o przekątnej do 14,1”, pomieści również wszystkie powyżej przedstawione produkty i jeszcze więcej. Jego wygląd jest bardzo uniwersalny, a wykonany jest z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu powinien bezpiecznie przechować wszystkie znajdujące się w nim przedmioty. Boczny zamek ułatwia dostęp do kieszeni wypełnionej specjalnym, ochronnym materiałem, w której docelowo ma znajdować się laptop. Oprócz tego zawiera sporo innych kieszonek w które to możemy włożyć dokumenty, teczki czy też ładowarkę power delivery, powerbank, słuchawki oraz głośnik bezprzewodowy.


gadżety


Teraz mamy już gotowy zestaw nowoczesnego podróżnika. Oczywiście niektóre z tych przedmiotów nie są konieczne w trakcie podróży, jeśli jednak mamy miejsce, by spakować dodatkowe przedmioty, które potrafią umilić czas, to dlaczego ich ze sobą nie zabrać? W końcu w artykule przedstawione zostały sprzęty, których główną cechą jest kompaktowość, lecz także niska cena, dzięki czemu każdy może sobie na nie pozwolić. Pozostaje mi nic innego jak życzyć miłego wypoczynku!


Zobacz również: Panasonic Multishape – test niesamowicie praktycznego trymera

Materiał wykonany przy współpracy z firmami Natec i Audictus

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo