Natec Fowler Plus vs Fowler 2 – porównanie multiportowych adapterów

Całkiem niedawno na naszym portalu ukazała się recenzja multiportowego adaptera od firmy Natec o nazwie Fowler 2. Jednak ostatnio na rynku pojawił się nowiutki brat bliźniak wspomnianego sprzętu. Dziś przyjrzymy się, co oferuje Natec Fowler Plus i porównamy go ze starszym modelem. Zapraszam do artykułu!

Jeśli jeszcze nie widzieliście recenzji Fowler 2, możecie kliknąć tutaj, by dokładniej zapoznać się ze sprzętem. Po krótce przypomnę, jakie możliwości dawała nam „dwójka”. Adapter ten posiada osiem najważniejszych portów:

  • trzy porty USB 3.0 do podłączania np. pendrive’ów
  • port Ethernet, który umożliwia podłączenie komputera do sieci przewodowej (przesyłanie o prędkości 100mb/s)
  • czytnik kart pamięci w formatach micro-SD i SD, który pozwala na transfer danych z kart pamięci
  • złącze HDMI
  • złącze USB-C do zasilania urządzeń mobilnych

Wydawałoby się, że trudno jest przebić cechy poprzednika. Jednak Natec potwierdza, wypuszczając swój najnowszy model Fowler Plus, udowadnia że nic nie jest niemożliwe.

Nowa, lepsza(?) obudowa

Każdy nowy model jakiegokolwiek urządzenia cechuje odświeżony design. W tym przypadku nasz adapter postanowiono wydłużyć o 13mm, odchudzając go o 2mm. Postawiono też na szarą aluminiową obudowę w porównaniu do czarno-grafitowej poprzednika. Co do designu jest to w zasadzie kwestia upodobania. Niewielka wielkość obu modeli sprawi, że bez trudu zabierzesz je ze sobą wszędzie. Z łatwością zmieszczą się nawet do kieszeni w spodniach.

Jeszcze szybsza prędkość transmisji

Wiadomą sprawą jest, że żeby uzyskać jak najszybszą prędkość internetu należy podłączyć kabel sieciowy do urządzenia. We Fowler 2 pochwaliłem jego płynność transmisji, która wynosiła do 100mb/s. Ale po co nam 100mb/s skoro możemy mieć więcej? Fowler Plus odpowie na żądania najbardziej wymagających użytkowników, oferując swoją prędkość transmisji na poziomie aż 1 GB/s! Jeśli wasza praca wymaga płynności przepływu internetu i braku zakłóceń, nowszy model na pewno w tej kwestii przypadnie do gustu.

Liczba i rodzaj portów – bez zmian

Oprócz większej prędkości transmisji w gnieździe RJ-45 reszta portów pozostaje bez zmian. W zasadzie w tak małym urządzeniu nie ma miejsca, by wcisnąć przykładowo dodatkowy port USB-A. Co nie zmienia faktu, że w naszym adapterze znajdziemy osiem najważniejszych z nich, wspomnianych na początku artykułu. Również funkcje, jakie oferuje Fowler Plus znajdziemy w Fowler 2. Przesyłanie ekranu z telefonu na monitor, ładowanie urządzania, kopiowanie zdjęć z kart pamięci to wszystko, czego potrzebujesz by cieszyć się bezproblemową pracą.

Podsumowanie

Oba adaptery są bardzo podobne do siebie. Najważniejszą zmianą jest szybsza transmisja danych na poziomie 1 GB/s. Jeśli komuś nie jest to potrzebne – Fowler 2 również zaspokoi potrzeby codziennych użytkowników. Natec Fowler 2 na stronie producenta wyceniony jest na 199zł, natomiast Natec Fowler Plus na 249zł.


Zobacz również: Lampy Natec Alfama – tanie, ale czy dobre oświetlenie dla twórców?

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?