Natec Rhino GO, czyli co daje obudowa do dysków

Wyobraźmy sobie sytuację, w której chcemy wymienić komponenty w komputerze na nowe. Kupujemy dyski, karty graficzne i sieciowe. Wszystko fajnie, tylko co zrobić ze starymi? Tutaj na pomoc przychodzi chociażby tania obudowa do dysków Natec Rhino GO, która uratuje nasz nieużywany już dysk przed zapomnieniem.

Po co pozbywać się dysków, skoro można dać im drugie życie? Natec Rhino GO to obudowa na dysk hdd/ssd, która zrobi ze starego, nietrwałego komponentu nowy, dysk zewnętrzny, na którym spokojnie będziemy mogli trzymać nasze domowe archiwum. Dzięki portowi USB 3.0 z obsługą protokołu UASP, Rhino GO umożliwia przesyłanie danych z prędkością nawet 6 Gb/s. Obudowa obsługuje interfejs SATA I/II/III 9.5 mm oraz zarówno dyski HDD i SSD o pojemności dochodzącej aż do 4TB. Wbudowana dioda LED wskazuje podłączenie do zasilania (poprzez kabelek USB podpinany do urządzenia) oraz dostęp do danych.

Liczby za nami. Jednak patrząc na obudowę, ważne jest również, by była ona jak najbardziej wytrzymała. W przypadku Rhino, jest ona wykonana z solidnej jakości aluminium, dzięki czemu nie musimy się martwić o uszkodzenia. I nie tylko. Obudowa zapewnia również cichszą pracę dysków, a także odprowadza wytwarzane przez nie ciepło, dzięki czemu nagrzewanie również nie stanowi dla nas problemu.

Obudowe Rhino GO znajdziemy na stronie producenta w czterech wariantach kolorystycznych za niecałe 40zł. I jest to bardzo niewielka kwota, jaką warto zainwestować, patrząc na to, ile kosztują nowe dyski hdd i ssd.
Zobacz również: Test podkładki chłodzącej Natec Oriole – czy znacząco ochłodzimy nasz komputer?

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?