Nowa wersja OBS Studio oraz artysta 3D renderujący prawdziwą ucztę

Ravissen Carpenen, utalentowany artysta 3D, zaprezentował w ramach cyklu In the NVIDIA Studio serię fotorealistycznych renderów przedstawiających różnego rodzaju potrawy. Twórca wykorzystał kartę graficzną GeForce RTX oraz narzędzia oparte na sztucznej inteligencji.

Aby ożywić smakowite kąski, Carpenen wykorzystuje między innymi funkcje okluzji otoczenia i krzywizn w aplikacji Marmoset Toolbag. Jego komputer napędzany kartą graficzną GeForce RTX 3070 natychmiastowo optymalizuje tekstury, a akcelerowany technikami RTX ray tracing i odszumianie wspomagane przez silnik OptiX również umożliwia płynniejszy widok w rzutni.

Poinformowano również o najnowszej aktualizacji OBS Studio, bezpłatnego oprogramowania typu open-source do nagrywania wideo i transmisji na żywo. Livestreamerzy mogą pobrać najnowszą wersję z obsługą WHIP, WebRTC i przechwytywania HDR10 tutaj.

Więcej informacji na temat prac Ravissena Carpenena można znaleźć w artykule na blogu In The NVIDIA Studio oraz na jego kanale na YouTube – CG Realism.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?