Nowe laptopy z kartami graficznymi GeForce RTX dla graczy i twórców

Firma NVIDIA zapowiedziała dziś nową gamę laptopów z kartami graficznymi GeForce RTX, które oferują milionom graczy i twórców ray tracing w czasie rzeczywistym oraz opartą na sztucznej inteligencji technikę DLSS, a ich ceny rozpoczynają się już od 799 dolarów.

Warto zauważyć, że obecnie oferowanych jest pięć razy więcej laptopów z kartami RTX serii 30 o grubości mniejszej niż 18 mm, w porównaniu z systemami RTX poprzedniej generacji. Dzięki temu wyjątkowa wydajność nowych kart jest dostępna także w smukłych i kompaktowych konstrukcjach. Wszystkie laptopy do gier z nowymi mobilnymi procesorami Intel Core 11. generacji serii H będą wyposażone w karty graficzne GeForce RTX serii 30.

Zapewniając wyjątkową wydajność w smukłych i estetycznych obudowach, nowe laptopy z kartami RTX są dwukrotnie szybsze od konstrukcji poprzedniej generacji, zapewniając płynną rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p w popularnych tytułach, takich jak Minecraft RTX czy Call of Duty: Black Ops – Cold War.

Wszystkie laptopy z kartami RTX serii 30 obsługują aplikację NVIDIA Broadcast, która przekształca laptopy w domowe studio. Została ona teraz ulepszona o nowe efekty wspierane przez sztuczną inteligencję – usuwanie echa pomieszczenia oraz szumów wideo – a także zaktualizowane usuwanie szumów audio w celu wyeliminowania dźwięków wydawanych przez koty, psy i owady. Efekty te, wraz z udostępnionymi wcześniej wirtualnym tłem i automatycznym kadrowaniem, można teraz łączyć, aby zapewnić większą kontrolę nad jakością dźwięku i obrazu.

Również dedykowane twórcom laptopy Studio są teraz dostępne w szerszej niż kiedykolwiek ofercie, a akceleracja z wykorzystaniem kart graficznych RTX trafia do coraz większej liczby najpopularniejszych aplikacji. Oferta obejmuje podstawowe modele z kartami graficznymi GeForce RTX 3050 oraz RTX 3050 Ti, aż po konstrukcje z kartami RTX 3080 dla profesjonalnych twórców.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?