Nowy sterownik NVIDIA Studio – sztuczna inteligencja przyspieszająca aplikacje

Marcowy sterownik NVIDIA Studio wspiera najnowsze funkcje w najpopularniejszych aplikacjach kreatywnych, wykorzystujące sztuczną inteligencję i akcelerowane przez karty graficzne RTX, radykalnie przyspieszając i udoskonalając cyfrowy proces twórczy.

  • Super Resolution firmy Adobe – dostępna już we wtyczce Adobe Camera Raw, a wkrótce także w aplikacjach Lightroom i Lightroom Classic nowa funkcja zwiększa rozdzielczość obrazu, inteligentnie powiększając zdjęcia, zachowując jednocześnie wyraźne krawędzie i ważne szczegóły.
  • Ulepszenia DaVinci Neural Engine w DaVinci Resolve 17 firmy Blackmagic Design oraz nowe narzędzia, takie jak Magic Mask, która natychmiastowo wyodrębnia i śledzi obiekty, ułatwiając tworzenie wideo.
  • Aby spędzać mniej czasu nad montażem, funkcja wykrywania zmian sceny w aplikacji Adobe Premiere Pro, wprowadzona niedawno w publicznej wersji beta, zoptymalizowana jest dla kart graficznych NVIDIA w celu szybkiego wykrywania i oznaczania cięć w plikach wideo, eliminując długie sesje ręcznej edycji. Wbudowany w karty graficzne NVIDIA GeForce sprzętowy koder eksportuje wideo o wysokiej rozdzielczości nawet 5 razy szybciej niż procesor centralny.
  • Odszumianie oparte na sztucznej inteligencji w Blenderze to proces, który przewiduje ostateczne obrazy na podstawie częściowo wyrenderowanych wyników podczas projektowania w rzutni. Pozwala to użytkownikom na szybką weryfikację dokonanych w projekcie wyborów.

Zaprezentowano również odświeżoną wersję jednego z najbardziej popularnych i wyjątkowych laptopów StudioASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED, wyposażonego teraz w kartę graficzną GeForce RTX 3070 i jedyny w swoim rodzaju ekran dotykowy 4K OLED HDR w połączeniu z unikalnym, dodatkowym wyświetlaczem 4K ASUS ScreenPad™ Plus z nowym mechanizmem nachylenia, który gwarantuje wygodę i ergonomię pracy.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule na stronie: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/march-2021/this-month-on-studio/

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?