NVIDIA AI, czyli kreatywność akcelerowana przez karty graficzne

NVIDIA AI to najpopularniejsza na świecie platforma deweloperska wykorzystująca sztuczną inteligencję, która wspiera ponad 100 milionów pecetów oraz stacji roboczych z systemem Windows 11. Umożliwia sprawne tworzenie aplikacji nowej generacji, opartych na AI.

Graczom, twórcom oraz pozostałym użytkownikom, którzy szukają sposobów na zwiększenie swojej produktywności, pomagają karty graficzne NVIDIA RTX z wyspecjalizowanymi rdzeniami Tensor, zapewniając najwyższą wydajność i rewolucyjne możliwości dla AI.

Tylko pracujesz i nie masz czasu dla siebie? Pozwól sztucznej inteligencji pomóc Ci w nadmiarze obowiązków:

  • Twórcy korzystający ze sprzętu NVIDIA Studio mogą używać ponad 100 aplikacji wspieranych przez AI i akcelerowanych przez karty graficzne RTX, w tym Adobe Creative Cloud, Blender, Blackmagic Davinci Resolve czy OBS Studio.
  • Zestaw narzędzi NVIDIA RTX Remix pozwala tchnąć nowe życie w klasyczne gry, dzięki rewolucyjnym technikom AI, które automatycznie zwiększają rozdzielczość i usprawniają tekstury. Twórcy gier implementujący NVIDIA Avatar Cloud Engine mogą w prosty i szybki sposób tworzyć inteligentne postacie w grach i interaktywne awatary w aplikacjach.
  • Sztuczna inteligencja może tworzyć za nas e-maile, redagować i streszczać dłuższe treści, a także sprawnie zwiększać rozdzielczość obrazu do jakości 4K na YouTube oraz Netflix, dzięki technice RTX Video Super Resolution. Użytkownicy, którzy często uczestniczą w konferencjach wideo mogą wykorzystać moc AI w aplikacji NVIDIA Broadcast, aby usprawnić jakość nadawanego obrazu i dźwięku. Docenią ją osoby, które regularnie strumieniują treści dzięki funkcjom AI takimi jak redukcja szumów czy nieustanny kontakt wzrokowy, który sprawia, że niezależnie od tego gdzie patrzą, ich wzrok zawsze skupiony jest na kamerze.

Z możliwości AI korzysta także artysta i samouk Victor de Martrin, który zaprezentował swój proces twórczy, dzięki któremu powstał niezwykle popularny film AscensionW trakcie pracy autorowi asystowała sztuczna inteligencja oraz jego niezawodne karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 4090, które wykorzystał do zupełnie nowej techniki modelowania 3D, zwanej chmurą punktów.

Więcej informacji na temat możliwości kart graficznych NVIDIA RTX we wspieraniu AI można znaleźć w najnowszym wpisie na blogu In the NVIDIA Studio.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?